Троє депутатів покинуть "Нашу Україну" добровільно

Одразу кілька народних депутатів від НУ підтвердили готовність добровільно залишити лави партії.

Після вчорашньої заяви Віктора Ющенка про те, що на другому етапі з'їзду партії "Наша Україна" необхідно розглянути питання про виключення з партії нашоукраїнців, які поставили свої підписи за коаліцію БЮТ, НУ-НС і Блоку Литвина, деякі депутати підтвердили готовність покинути партію.

Серед таких, який не ставив свій підпис під угодою, але має претензії до роботи президента і його Секретаріату – Роман Зварич.

"Моя однозначна позиція розходиться з позицією Віктора Ющенка. Думаю, на цьому етапі фракції, яка називає себе президентською, не можна самоусуватися від процесів, що відбуваються в країні. Тому я повинен зробити вибір, і якщо до п'ятниці не зустрінуся з президентом, то буду вимушений публічно заявити про вихід з партії," – заявив Зварич.

За інформацією видання, подати заяву про вихід з НУ готовий і один із заступників глави фракції НУ-НС – Руслан Князевич. Вчора також підтвердив свою готовність розпрощатися з "Нашою Україною" депутат Павло Жебрівський, який раніше теж заявляв, що має намір здати свій партквиток, оскільки до його думки в партії перестали прислухатися.

"Насправді зараз багато членів партії готові написати заяви про вихід з "Нашої України", - зізнався один з нашоукраїнців, що підтримали створення коаліції. За його словами, це викликано тим, що партія розвалюється, відсутнє необхідне фінансування, а на регіональні виконкоми чинить тиск Секретаріат президента, який нібито вимагає співпраці з партією "Єдиний центр".

Наша Україна
Проте не всі депутати від "Нашої України", які підтримали коаліційну угоду, готові покинути ряди партії добровільно.

"Поки жодних рішень щодо проведення з'їзду президія партії не ухвалювала, - зауважив Юрій Ключковський.– Сам я не хочу виходити з партії. Думаю, заочно мою справу ніхто не розглядатиме". 

У свою чергу, народний депутат від БЮТ Андрій Портнов вважає заяву президента Ющенка про те, що депутати від партії "Народний союз "Наша Україна" будуть позбавлені депутатських повноважень за невиконання рішення з'їзду, "непрофесійною нервовою реакцією президента на незворотній процес створення непідконтрольної йому парламентської більшості".

"Депутатів не може позбавити повноважень партія, яка не брала участі у парламентських виборах", - сказав Портнов.

За його словами, застосувати до депутатів імперативний мандат може лише блок "Наша Україна – Народна самооборона", який складається з дев'яти політичних сил.

"Депутати від НУ-НС, про яких говорив президент, будуть виконувати свої повноваження до кінця каденції Верховної ради VI скликання", - підкреслив Портнов.

Щодо одностайності в блоці "Наша Україна - Народна самооборона" висловився В'ячеслав Кириленко.

"Одностайності в нашому середовищі не було ніколи. У тому числі, коли утворювалася демократична коаліція рік тому… Одностайності немає й тепер, тільки ситуація дещо складніша, бо ситуація 37 на 35", - заявив народний депутат від НУ-НС В'ячеслав Кириленко.

Він додав, що кожен законопроект, як і раніше, буде проходити експертизу і отримувати чи не отримувати підтримку. Він також підкреслив, що станом на сьогодні немає підстав думати, що решта депутатів фракції долучаться до коаліції. 

Угоду про створення "коаліції трьох" у ВР у вівторок підписали лідери парламентських фракцій БЮТ, Блоку Литвина і НУ-НС.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: