Насірову за 10 хвилин оголосили обвинувачення. До цього його читали півтора року

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Зміни до Кримінального процесуального кодексу дозволили не зачитувати повний текст.

У Вищому антикорупційному суді нарешті зачитали обвинувальний акт колишньому керівнику Державної фіскальної служби Роману Насірову. Для цього знадобилося 10 хвилин часу. Раніше його читали півтора року.

"Обвинувачення прокурор зачитав за 10 хвилин, а не півтора року, як це відбувалося у районному суді. Чому? А тому що тепер Кримінальний процесуальний кодекс не передбачає зачитування повного тексту на 700 сторінок", - зазначили в Центр протидії корупції.

Насірова обвинувачують у незаконному наданні розстрочок зі сплати ренти газовим компаніям ексдепутата-втікача Олександра Онищенка. Збитки — 2 млрд грн. Співучасник Насірова в цій справі - екскерівник одного з департаментів ДФС Носіков. Обоє на суді кажуть, що не розуміють, у чому їх звинувачують, просять пояснити.

На засіданні суду присутні представник і адвокат "Укргазвидобування". Підприємство виступає як потерпіла сторона від дій Насірова. Вони також добиваються відшкодування збитків, завданих ексглавою ДФС.

Насіров розповів, що торік йому встановили другу групу інвалідності. Каже, що поновлений на посаді голови Державної фіскальної служби. Це рішення виніс Окружний адміністративний суд міста Києва, але воно оскаржується в апеляції. Та й взагалі ДФС ліквідовується.

"Для ДФС надання незаконних розстрочок стало такою ж буденністю, як і для когось чашка кави", — сказав прокурор Андрій Петров про діяльність фіскалів за головування Насірова.

Незаконні розстрочки Онищенку надавалися навіть тоді, коли Насіров був у відпустці. Скільки б ще надавалися розстрочення, якби "газову схему" Онищенка не зупинили, — невідомо. Прокурор пояснює, що коли схему викрили, Насіров і його спільники вирішили погасити борг Онищенка за рахунок держави.

Водночас Насіров заявив про "незаконне кримінальне переслідування; маніпуляції; НАБУ і САП не виправдали очікувань; брудна піар-кампанія". Він стверджує, що в "кампанії проти нього" брали участь навіть іноземці.

Наступне засідання суду заплановане о 10:00 3 грудня 2019 року.

Як вже повідомлялось, колишнього голову ДФС та керівника департаменту обвинувачують  у зловживанні службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки. Крім того, ексголові ДФС інкримінують "службове підроблення, що спричинило тяжкі наслідки".

Прокурор САП вважає, що Насіров протягом ‎2015-2016 років в інтересах народного депутата України 8 скликання Олександра Онищенка особисто ухвалив низку безпідставних та незаконних рішень про розстрочення податкового боргу та зобов'язань ТОВ "Фірма "Хас", ТОВ "Карпатнадраінвест" і ТОВ "Надра Геоцентр". Ці рішення ухвалювались нібито за відсутності належного обґрунтування та законних підстав, що спричинило тяжкі наслідки у вигляді ненадходження обов’язкових платежів до державного бюджету у сумі понад 2 млрд грн.

Відео Відновленням Насірова на посаді голови ДФС суспільство вчергове пошили в дурні

Формально для звільнення Насірова з посади потрібне подання прем'єр-міністра, котрого не було, і суд за це вчепився. Юристи уряду не могли не знати, що дають Насірову прекрасний шанс відновитися в кріслі. Таким чином, суспільство пошили в дурні і не вперше. Суд замість правосуддя влаштовує формальні читання по сторінці на день, а Роман Насіров в телеефірах захоплено розповідає, як він керуватиме Україною, коли стане президентом.

Відновленням Насірова на посаді голови ДФС суспільство вчергове пошили в дурні

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції