Наступнику Черномирдіна не вдасться вплинути на вибори в Україні

Російські політики вважають питання заміни посла РФ в Україні "перезрілим".

Новий посол Росії в Україні ніяк не вплине на майбутні вибори президента, вважають російські політики.

Крім того, вони впевнені, що звільнити Віктора Черномирдіна з посади треба було ще в минулому році.

"В умовах виборів президента України, що наближаються, питання про зміну посла можна назвати навіть "перезрілим", - вважає голова фонду "Свободная Россия" Модест Колеров. Проте, за його словами, зміна посла зараз вже ніяк на їх результат вплинути не може.

"Вік і терміни його перебування на посаді посла "екстраординарні", до того ж останнім часом він скаржився на проблеми зі здоров'ям", - говорить перший зампред комітету Держдуми у справах СНД Костянтин Затулін.

Здоров'я - не єдина причина, додає депутат Сергій Марков, Черномирдін останнім часом почав різко втрачати вплив. За неформальними українськими рейтингами він поступився не тільки американському послу, але і польському.

Кандидатур на посаду посла Росії в Україні було спочатку чотири - голова Рахункової палати Сергій Степашин, гендиректор "Росатома" Сергій Кирієнко, замкерівника адміністрації президента Олексій Громов, постпред Росії при НАТО Дмитро Рогозін, але всіх їх у результаті відкинули, повідомляє джерело, близьке до адміністрації президента.

"Не варто розглядати політиків, відомих своїми антиукраїнськими випадами. "Яструби не одержать агреман української сторони", - упевнений Колеров.

"В українських політичних колах як про кандидата говорять про радника президента, екс-міністрі охорони здоров'я Михайла Зурабова", - додав Затулін.

Ходять наполегливі чутки про те, що новим послом стане замміністра закордонних справ Григорій Карасін. Весь минулий тиждень той провів на Україні і "це було схоже на оглядини", говорить Затулін. Однак Карасін - друга людина в МЗС, і не факт, що він вважатиме нову посаду підвищенням.

Сам Карасін не підтвердив інформацію про своє можливе призначення. "Поки це тільки роздуми, вони носять гіпотетичний характер, не виключено, що рішення може бути дещо іншим, - заявив дипломат.

Нагадаємо, 11 червня президент РФ Дмитро Мєдвєдєв звільнив Віктора Черномирдіна з посади посла в Україні. Цим же указом Черномирдін призначений радником президента.

На нього покладені обов'язки спеціального представника президента з питань економічного співпраці з державами - учасниками СНД.

Читайте також:

Наступник Черномирдіна буде призначений не раніше жовтня

Дипломати вже знайшли заміну Черномирдіну

На прощання Черномирдін подякував Україні "за все"

Черномирдіна звільнено з посади посла Росії в Україні

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: