Наступного року вступити до вузу буде легше

У 2011 році в Україні очікується дефіцит студентів, що позначиться на вищих навчальних закладах. Багато із них можуть закритися. Студенти-контрактники стануть рідкістю, а на бюджет поступити буде легше.

У 2011 році в Україну очікується рекордно низька кількість випускників за всі роки незалежності. У цьому році їх було 392 тис. (в тестуванні брали участь 430 тисяч), в наступному буде лише 192 тис. Причина в тому, що це - діти, народжені у 1993-1994 роках - у період найжорстокішого кризи в країні.

Для самих випускників це гарна новина - їм буде простіше поступити до ВНЗ на бюджет. Від нестачі абітурієнтів постраждають насамперед приватні і невеликі державні регіонального вузи, вважає заступник голови парламентського комітету з питань освіти Максим Луцький.

"Вища освіта не добере встановлені ліцензійні обсяги. Буде суттєво скорочено держзамовлення. Воно буде пропорційне кількості випускників. Найбільша проблема - жорстка конкуренція за студентів-контрактників, їх буде дуже мало, але ж це гроші, за які живе вуз", - зазначив він.

Тобто вузи зможуть, у кращому випадку, заповнити бюджетні місця, але на контракт брати вже буде майже нікого. Той факт, що вуз не добере студентів, вдарить і по викладачах.

"Вузу потрібно забезпечити їх навантаженням, щоб вони отримали зарплату. Тепер же навантаження буде менше і годин теж менше. Відповідно, вузи будуть відмовлятися від викладачів-сумісників, розраховуючи лише на свій склад", - пояснює Луцький.

Зазначимо, що більшу частину заробітків викладачів становить саме "погодинка", тобто кількість годин, які вони читають у різних вузах.

У маленьких вузах стурбовані - побоюються, що через дефіцит випускників багатьом доведеться закритися.

"У нас завжди був пристойний конкурс, але він, безумовно, знизиться. Виживуть найкращі вузи", - стверджує ректор Тернопільського національного педуніверситету Володимир Кравець.

У 2012 році буде схожа ситуація, а от у 2013-му випускників буде близько 400 тис.

Нагадаємо, Міністерство освіти затвердило нові умови вступу до вищих навчальних закладів на 2011 рік. На абітурієнтів чекають три хвилі зарахування та електронна форма прийому документів.

Читайте також:

Табачник поверне у вузи вступні іспити

Табачник представив нові правила вступу до вузів

Затверджено нові умови вступу до вузів на 2011 рік

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: