Наступного року ціни у супермаркетах підвищаться на 30%

Суперечки між українськими мережами супермаркетів можуть призвести до значного зростання цін вже наступного року.

Цінові та асортиментні війни між постачальниками і мережами українських супермаркетів напередодні підписання угод на 2010 рік можуть обернутися подальшим зменшенням асортименту на полицях і підвищенням відпускних цін на 20–30%.

Дуже серйозною проблемою в переговорах стане питання асортименту товару. Раніше виробники, розширюючи свої товарні лінійки, доплачували мережам тільки за те, щоб продукція з’явилася на полицях. Ця ситуація цілком влаштовувала ретейлерів, яким було простіше заробляти, продаючи полиці, а не товар.

Але з цього року мережовики активно зменшують свої асортименти. За словами голови спостережної ради мережі "Фуршет" Ігоря Баленка, у його мережі кількість асортиментних позицій з лютого по вересень поточного року скоротилася з 260 тисяч до 24 тисяч. При цьому товарообіг мережі в цілому не скоротився, як і не відбулося падіння усередині товарних категорій.

За рахунок збільшення асортиментів швидкої оборотності (продуктів харчування) показник обіговості товарів у середньому по мережі збільшився удвічі, а розмір середнього чека зріс на 7%.

У планах "Фуршету" на 2010 рік - залишити всього 10 тисяч асортиментних одиниць, лідерів продажів у кожній категорії. Якщо компанія-постачальник захоче ввести нову позицію продукції, їй потрібно буде вивести з асортименту якусь іншу. Причому це повинні бути продукти однієї товарної категорії - наприклад, не вдасться поставити на полицю горілку замість соку.

Постачальники занепокоєні, куди подіти решту асортименту: зупиняти його виробництво чи відправляти на ринки?

Попри це, в осінніх переговорах про співробітництво на 2010 рік постачальники товарів розраховують домогтися лояльніших умов роботи з мережовиками. Йдеться про зменшення розмірів бонусів, які компанії виплачують мережам, скорочення термінів відстрочки платежів і зниження відсотків повернення товарів.

Зараз, як зазначив національний менеджер роботи з ключовими клієнтами компанії "Вімм-Білль-Данн Україна" Дмитро Чередниченко, вимоги до постачальників, попри збільшення кількості прострочень у мережах, тільки зростають.

Ретейлери ж переконані, що постачальники не посилюватимуть своїх вимог, адже український ринок, як і раніше, залишається ринком покупця. "З огляду на те, що кількість торговельних точок за поточний рік значно скоротилася, виробникам потрібно десь реалізовувати свою продукцію, тому вони, вочевидь, поступляться", - упевнений голова ради директорів мережі "Край" Анатолій Юркевич.

Втім, експерти не виключають, що під організованим тиском постачальників поступатися доведеться ретейлерам. Приміром, Асоціація виробників і постачальників України має намір до кінця жовтня створити єдиний реєстр платоспроможності торговельних мереж. В Асоціації переконані, що цей рейтинг вплине на рішення про доцільність продовжувати співробітництво з тією чи іншою мережею.

Розглядають постачальники й інші "компромісні" варіанти. Так, деякі компанії готові перейти на укладання піврічних і щоквартальних договорів навіть на менш вигідних умовах. Чимало постачальників у наступному році планують також відмовитися від роботи із супермаркетами і повернутися в дрібні магазини, невеликі мережі, на ринки.

Реальним же підсумком нинішніх цінових воєн може стати підвищення відпускних цін виробниками на 20–30% за кілька місяців.

Нагадаємо, за підсумками вересня ціни на продукти харчування в Україні зросли на 0,3%.

Зокрема, хліб і хлібопродукти подорожчали на 0,6%, м`ясо й м`ясопродукти – на 0,7%, алкоголь і тютюнові вироби – на 1,5%.

Читайте також:

Економія під час кризи: де правильно витрачати гроші

Імпортні продукти в Україні подорожчають на 20%

Уряд відклав врегулювання цін на продукти

Тимошенко хоче контролювати всі ціни в Україні

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: