Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Наступного року усіх випускників шкіл зобов'яжуть складати ЗНО з математики

Наступного року усіх випускників шкіл зобов'яжуть складати ЗНО з математики

36% українських учнів у віці 15 років не досягають базового рівня знання з математики.

Від травня 2021 року здобувачі повної загальної середньої освіти складатимуть обов’язкову державну підсумкову атестацію у формі ЗНО з математики.

Про ухвалений Кабміном план проведення Року математичної освіти в Україні повідомляє пресслужба Міністерства освіти.

"Міжнародне дослідження PISA-2018 показало, що 36% наших 15-річних учнів не досягають базового рівня знання з математики. Однією з ініціатив, покликаних вирішити цю проблему, стало оголошення навчального року 2020/2021 Роком математичної освіти", - зазначила заступниця Міністра освіти і науки Любомира Мандзій.

Заявляється, що план Року математичної освіти передбачає заходи, покликані забезпечити рівний доступ учнів до вивчення математики і застосування сучасних технологій навчання математики, удосконалити ресурсне забезпечення освітнього процесу, підвищити мотивацію школярів до вивчення математики та її застосування в житті, популяризувати математичну освіту.

Окрім ДПА у формі ЗНО також передбачено:

  • збільшити кількості навчальних годин на вивчення математики в Державному стандарті базової середньої освіти;
  • впровадити курси “Логіка”, “Математична логіка” у варіативну складову навчальних планів 1-11 класів;
  • провести тренінги для вчителів початкових класів та вихователів закладів дошкільної освіти із застосування Легоматематики в освітньому процесі;
  • оснастити школи і профтехи, що забезпечують здобуття повної загальної середньої освіти, обладнанням для навчальних кабінетів і STEM-лабораторій;
  • створити каталог освітніх ресурсів з вивчення математики;
  • розширити мережі математичних гуртків у закладах загальної середньої та позашкільної освіти;
  • організувати математичні хаб-простори на базі вишів, що мають факультети (інститути) з підготовки вчителів.

У квітні 2021 року також заплановано створити безкоштовний математичний онлайн-ресурс та розробити відповідний контент для учнів та вчителів математики.

Протягом червня-серпня 2021-го планується організувати літні "математичні школи" для вчителів та учнів, а на листопад заплановано відкриття Музею науки.

Нагадаємо, кожен третій підліток в Україні не знає математики. Такі результати дослідження PISA. Це програма міжнародного оцінювання учнів, у якій беруть участь 80 країн. Україна вперше приєдналася до цієї програми і перші результати показали, що 36% наших школярів не знають математики навіть на мінімальному рівні.

Рейтинг якості освіти PISA, інфографіка
ТСН.ua

Залиште свій коментар

Вибір редакції