Наступного тижня киянам відключать холодну воду

З 6 вересня практично всі мешканці верхніх поверхів будинків столиці залишаться без водопостачання через конфлікт між київськими комунальниками і мільйонні борги.

Акціонерна компанія "Київенерго" попередила киян про те, що з 6 вересня буде припинено подачу холодної води на верхні поверхи будинків. Причиною цього енергетики назвали відмову ВАТ "АК "Київводоканал" співпрацювати з ними.

Як повідомили в Департаменті корпоративних комунікацій "Київенерго", компанія звернулась до міської влади та прокуратури столиці щодо недотримання "Київводоканалом" чинного законодавства України, що може призвести до припинення подачі холодної води мешканцям верхніх поверхів столичних будинків.

"Ми черговий раз нагадали відповідним органам, що "Київводоканал" безпідставно відмовляється переоформити договір на підкачку холодної води насосами "Київенерго" та підписати акти за останні 4 роки щодо вже використаної електричної енергії на 54 мільйони гривень. Але особливу тривогу викликає те, що наразі існують декілька насосних, які з хвилину на хвилину зупиняться, а коштів на їх підтримку і ремонти "Київводоканал" не перераховує, хоча використовує 24 години на добу. Тому особливу увагу правоохоронних органів ми звернули на те, що в разі раптової зупинки через несправність насосів, відповідальність за відсутність холодної води покладається на "Київводоканал", — заявив заступник голови правління АК "Київенерго" Іван Ричка.

У Департаменті корпоративних комунікацій компанії нагадали, що 1 липня 2005 року між двома філіями "Київенерго" та водопостачальником були укладені договори про надання послуг з підвищення тиску холодної води. Адже, відповідно до "Правил користування системами централізованого комунального водопостачання та водовідведення у населених пунктах України", насосне обладнання експлуатується юридичними особами, на балансі яких воно перебуває, відповідно до умов договору, укладеного з виробником (п.6.1., абзац 6).

При цьому виробник відшкодовує теплопостачальним організаціям витрати на експлуатацію насосних агрегатів (п.6.1., абзац 3). Але вже з 1 січня 2006 року "Київводоканал", за словами енергетиків, припинив розрахунки за надані послуги за зазначеними договорами та оформлення актів виконаних робіт, мотивуючи це закінченням терміну дії договору. Враховуючи відмову водоканалу від отримання послуг компанії з підвищення тиску холодної води, припинення будь-яких оплат за надані послуги, а також небажання впорядкувати взаємну звітну та бухгалтерську документацію, "Київенерго" відзначила, що змушена з 6 вересня припинити обслуговування насосних агрегатів та нести додаткові витрати з їх утримання до вирішення питання оформлення актів вже виконаних робіт з боку водоканалу з 1 січня 2006 року і до теперішнього часу.

У своєму листі "Київенерго" також вимагає від "Київводоканалу" найближчим часом переоформити договори та у подальшому працювати у правовому полі. Ситуація, що склалась, порушує, за словами енергетиків, права акціонерів "Київенерго", основним з яких є держава (50%+1 акція), а також може призвести до соціального вибуху в столиці через відсутність холодної води. До речі, чинність договорів між АК "Київенерго" та АК "Київводоканал" підтверджена всіма судами, зокрема рішенням Господарського суду м. Києва від 9 жовтня 2007 року і пізніше рішенням Верховного суду України, відзначили в компанії.

Загальна заборгованість водопостачальної компанії, згідно з укладеними договорами, станом на 1 липня 2010 р. становить 54 мільйони 583 тисячі гривень.

"З боку "Київенерго" були вжиті усі можливі заходи щодо врегулювання ситуації: ми не тільки постійно спонукаємо "Київводоканал" працювати за законом, але й самотужки вимушені підтримувати працездатність обладнання, завдяки якому це підприємство надає воду киянам, які живуть на верхніх поверхах. Але по деяких насосних такої підтримки вже замало, і вони терміново потребують значного ремонту, інакше зупиняться", — додав Ричка.

Нагадаємо, Київська міськадміністрація залучила в двох банків кредит у 1,5 мільярда гривень для того, щоб компенсувати різницю в тарифах компанії "Київенерго".

Загальний борг міста перед енергетичною компанією становить 2 мільярди гривень, а на обслуговування кредитів столиця щорічно виплачує 750 мільйонів гривень.

Читайте також:

Київ залучив кредит в 1,5 млрд гривень для ліквідації боргів перед "Київенерго"

Борги за газ: теплозабезпечуючим підприємствам поставили ультиматум

Сумарний борг Києва склав 12 мільярдів гривень

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: