Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Наступного тижня стане відома дата Об'єднавчого собору УПЦ - радник Порошенка

Собор точно відбудеться у грудні.

Дату Об'єднавчого собору, на якому мають обрати предстоятеля автокефальної Української православної церкви, оголосять наступного тижня.

Про це в ефірі Громадського повідомив радник президента України, директор Національного інституту стратегічних досліджень Ростислав Павленко.

"Я думаю, що ми дізнаємося про це на початку, може в середині наступного тижня, бо ми очікуємо повідомлення від Вселенського патріарха про запропоновану дату. І тоді вже українські єпископи зберуться для того, щоби обрати предстоятеля", — сказав він.

За словами Павленка, Об'єднавчий собор точно відбудеться у грудні. Після цього залишиться одне символічне, але дуже важливе питання.

"Це питання того, щоби Вселенський патріарх очолив службу в Константинополі, щоби було співслужіння [з предстоятелем автокефальної УПЦ]. І після того буде надано томос", — сказав радник Порошенка.

Нагадаємо, що 19 листопада Вселенський патріархат підтвердив свої наміри надати Українській церкві Томос та офіційно анонсував проведення Об'єднавчого собору в грудні.

Раніше Синод Константинопольського патріархату вирішив продовжити процедуру надання Томосу про автокефалію Українській православній церкві. Також було ухвалено рішення про визнання Константинополем узурпації влади над Київською митрополією Москвою незаконним актом. Також синод вирішив зняти всі заборонні санкції РПЦ стосовно предстоятеля УПЦ КП Філарета та предстоятеля УАПЦ Макарія. Разом із тим Патріархія наголосила на неприпустимості майнових конфліктів і насильства у процесі творення помісної церкви в Україні.

15 жовтня, Російська православна церква заявила про розірвання відносин з Константинопольським.

ВідеоДата Об'єднавчого собору може бути озвучена найближчими днями

Синод Вселенського Патріархату розглянув питання надання Томосу для України і видав комюніке за результатом обговорення. Що це за документ – дивіться у сюжеті.

Дата Об'єднавчого собору може бути озвучена найближчими днями

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції