Наступного тижня в Києві відключать холодну воду

"Київенерго" попередило, що з наступного тижня буде відключати електроенергію найбільшим боржникам, у тому числі "Київводоканалу".

У Києві наступного тижня можуть відключити холодну воду, заявив голова правління компанії "Київенерго" Едуард Соколовський.

За його словами, причиною відключення може стати заборгованість столичних споживачів за електроенергію. "Борг споживачів за використану електричну енергію у Києві на даний момент становить 625,474 мільйона гривень. Найбільшим боржником є "Київводоканал", який заборгував 289,496 мільйона гривень. І додатково понад 50 мільйонів гривень "Київводоканал" заборгував за послуги з підкачки холодної води", - пояснив Соколовський.

За його словами, "Київенерго" щомісячно витрачає більше мільйона гривень на підтримку інфраструктури з підкачки холодної води. Відключення насосного устаткування, яке без договору експлуатує і відмовляється оплачувати "Київводоканал", не суперечить законодавству України.

"Відповідальність за наслідки несе компанія-боржник. "Київводоканал" отримав відстрочку до 18 серпня на укладання договору експлуатації насосного устаткування для підвищення тиску холодної води … Якщо до наступного тижня це питання не буде вирішене, то "Київенерго" перекриє експлуатації цього устаткування, що буде означати на практиці те, що холодна вода не в повному обсязі буде постачатися", - наголосив комунальник.

Зокрема, за його словами, в такому випадку холодна вода зовсім не буде надходити на вищі поверхи багатоповерхових будинків.

Також Соколовський відзначив, що ТЕЦ-5 і ТЕЦ-6, яким було відновлено поставки газу, все одно працюють в аварійному режимі.

Технічний директор "Київенерго" Олександр Зайцев пояснив, що "встановлена потужність ТЕЦ-5 і ТЕЦ-6 1200 МВт. Але наразі використовується лише 65 МВт, а для якісного, безперебійного енергоспоживання Київ повинен мати не менше 350 МВт".

"Таким чином обладнання працює в критичному режимі, і таке тривале поводження може призвести до технічних аварій", - додав представник "Київенерго".

Нагадаємо, через газові борги "Київенерго" компанії 17-18 червня було перекрито поставки блакитного палива. Від газу було відключено ТЕЦ-5 і ТЕЦ-6, внаслідок чого більше 8 тисяч столичних споживачів (житлових будинків, шкіл, дитсадків, лікарень тощо) залишилися без гарячої води.

Поставки газу столиці було відновлено увечері 18 серпня після відповідного розпорядження прем'єр-міністра Юлії Тимошенко.

Борг столичних енергетиків за спожитий газ становить 596 мільйонів гривень. При цьому Київська міська адміністрація винна "Київенерго" більше мільярда гривень в якості боргу за компенсацію різниці у комунальних тарифах. Через проблеми із газом столиця також може залишитися без електроенергії.

Читайте також:

Києву повернули гарячу воду, але погрожують відключити світло

Києву повернули гарячу воду та газ, незважаючи на борги

У Києві продовжують зупиняти ТЕЦ. Ще три тисячі будинків залишилися без гарячої води

У Києві аварійно зупинено ТЕЦ-6: 4 райони без гарячої води

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: