Наталія Мосейчук оголосила свій "Вибір серцем" в особистій номінації премії Global Teacher Prize Ukraine

Дата публікації
Перегляди
2025
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наталія Мосейчук оголосила свій "Вибір серцем" в особистій номінації премії Global Teacher Prize Ukraine

Цього року було надіслано 2939 заявок, це новий рекорд і для порівняння ця кількість більша, ніж подана кількість заявок за два минулі роки, зокрема у 2018-му – 1915, а у 2017-му заявок було 630.

У суботу, 5 жовтня, в Національній опері України стали відомі імена переможців щорічної національної премії для вчителів Global Teacher Prize Ukraine 2019. 

Переможницею "Нобелівської" премії для вчителів стала Наталія Кідалова з Мелітополя, вчителька англійської мови, української мови і літератури. Для якої найбільшим показником успішності учнів є віра її учнів у самих себе. Вона отримала 250 000 гривень, поїздку в Дубай на Global Education and Skills Forum 2020 та один рік безкоштовного навчання у тренінговому центрі "Освіторія".

Наталія Мосейчук, ведуча телеканалу 1+1 та куратор премії третій рік поспіль, нагороджує своєю особистою премією "Вибір серцем", головний критерій – відчути вчителя серцем, вибір відбувається серед тих вчителів, які роблять більше ніж просто навчають дітей, виховують ціності, протягують руку допомоги всім дітям і допомагають тим учням, які перебуювають в лікарнях та мають особливі освітні потреби.

"Цьогоріч на премію подалося як ніколи раніше багато вчителів початкових класів - точніше, їх подали, номінували! - маю надію, що ще кілька десятиліть, і золотий ключик буде у нас в руках! "Вибір серцем" — це премія про вчителів, які працюють з особливими дітками: в лікарнях, інтернатах, дитячих будинках. Вона про освітніх терапевтів. Які не лише навчають, а дарують малим надію. Моя премія "вибір серцем" щороку дається мені все важче, бо таких людей ми зустрічаємо дедалі більше" - коментує ведуча.

Наталія Мосейчук та Зоя Литвин, організатор Global Teacher Prize Ukraine з трьох тисяч поданих анкет відібрали 12 вчителів, які працюють із дітьми, яким потрібне лікування.

На сайті 1+1 відбулось голосування у номінації "вибір серцем". Наталія з командою вирішили вперше за три роки у своєму виборі порадитись з глядачами. І на розсуд було представлено 12 кандидатів, які потенційно відповідають всім критеріям, – номінанти представляли всю Україну: Житомирська, Харківська, Київська, Запорізька області. Вчителі викладають дефектологію, інформатику, математику, розвиток мовлення, ведуть початкові класи.

Голосування тривало 10 днів, було зафіксовано  34773 відвідування нас сайт. Реєстрацію пройшов та віддав голоси 3781 виборець. За добу до фіналу відбувався максимальний сплеск активності. Що й вирішив остаточний результат.

Різниця між першим та другим місцем в народному голосуванні складала всього 46 голосів. Серце Наталії "розділилось навпіл", тому переможців в номінації було двоє та грошовий фонд було збільшено.

936 голосів і це перше місце – Тетяна Лінійчук, 30 років, вчителька української мови та зарубіжної літератури з Івано- Франківська.  Отримала 70 тисяч гривень та поїздку до Дубаї на освітній форум. Це - народна любов.

"Я прагну наповнювати світлом якомога більше дитячих сердець, особливо тих, які мають особливі освітні потреби, адже право на освіту має кожен!" — сказала Тетяна Лінійчук,

890 голосів, друге місце - Олена Кіркевич, 73 роки, вчителька математики "Школи супергероїв", що у київському Охматдиті. Грошова премія 50 тисяч гривень та путівка на освітній форум в Дубай.  23 роки працювала у Київському військовому ліцей імені Івана Богуна.

Вчительки-переможниці захищають право на освіту дітей, які боряться за життя та мають особливі освітні потреби

Торік у цій номінації перемогла Оксана Коцюруба — вчителька Західноукраїнського онко-центру у Львові, яка отримала сертифікат на 50 000 гривень та книжки від видавництва Книголав. А в 2017 році особисту відзнаку отримала Наталія Бицина — вчителька хімії із Запоріжжя. Призом була мандрівка до Праги, Карлових Вар та Дрездена.

На урочистій церемонії також оголосили ім’я переможця народного голосування на  сайті tsn.ua, у якому взяли участь понад 16 000 тисяч читачів з усіх регіонів України, і ним став учитель інформатики з Вінниці Олег Слушний. Вчитель впроваджує в навчання STEM-освіту, зокрема робототехніку.

Ведучими церемонії були Неля Шовкопляс, ведуча Сніданку з 1+1, та Тимур Мирошниченко. Ведуча ТСН Марічка Падалко звернула увагу присутніх у залі на медіа екран торгівельного центру "Gulliver", де засвітилося ім'я переможниці Global Teacher Prize Ukraine 2019.

Global Teacher Prize — "Нобелівська премія" для вчителів, започаткована арабським мільярдером Санні Варкі у 2014 році. Це одна з найбільших премій у світі за професійні досягнення. Нагорода вручається за видатний внесок у професію вчителя та становить 1 000 000 доларів.

Національну премію в Україні выд 2017 року реалізує громадська спілка "Освіторія". Мета премії Global Teacher Prizе Ukraine, змінити ставлення до професії вчителя, підняти її престиж та виявити якомога більше вчителів-іноваторів, розказати про них усій країні.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
2025
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація