НАТО допоможе Україні позбавитись радіоактивних відходів

Відбулися оцінні візити експертів НАТО на місця дислокації небезпечних поховань. Планується знешкодити 6 об'єктів, на яких зберігаються ядерні відходи.

Україна і НАТО готові почати вже у вересні проект з ліквідації радіоактивних відходів, що накопичилися в результаті реалізації оборонних програм часів Радянського Союзу. Про це заявив глава місії України при НАТО посол Ігор Долгов.

За його словами, підготовчий процес проекту вже практично завершено. Зокрема, відбулися оцінні візити експертів НАТО на місця дислокації небезпечних поховань, місія за оцінкою ризиків NAMSА (Організація НАТО з питань матеріально-технічного забезпечення і постачань).

"Залишається підписати імплементаційну угоду, яка визначить практичні параметри роботи, а також залишилося визначити державу-лідера, яка в цьому фонді відіграватиме ключову роль", - розповів український дипломат.

Долгов зазначив, що першим з об'єктів, як очікується, буде об'єкт "Вакуленчуки" в Житомирській області, на реалізацію якого буде спрямовано 899 тис. євро. До його реалізації сторони будуть готові приступити вже нинішньої осені. Для подальшої роботи визначені також 5 інших аналогічних об'єктів, що знаходяться в різних регіонах України, сказав посол.

"Важливо розуміти, що співпраця України з НАТО - це не лише співпраця у сфері збройних сил, спільні навчання, сили реагування тощо. Значна частина нашої взаємодії здійснюється в тих сферах, які важливіші і зрозуміліші для суспільства, і тому хотілося, щоб суспільство про це знало більше", - підкреслив Долгов.

У зв'язку з цим він нагадав про ще один проект співпраці України з НАТО з ліквідації зайвого озброєння і застарілих боєприпасів. "Усім відомо, наскільки небезпечним є зберігання застарілих боєприпасів. Чим швидше і більше таких небезпечних складів буде впорядковано, а озброєнь і боєприпасів знищено, тим краще. Там живуть люди, і це важливо для них", - заявив глава місії України при НАТО.

Читайте також:

На Львівщині стартують масштабні військові навчання Україна-НАТО

WikiLeaks пояснив, чому Україну не взяли в НАТО

Більшість українців проти приєднання до НАТО

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: