НАТО допустить Україну до ПРО лише після Росії

Заступник генсекретаря НАТО Дірк Бренгельманн наголосив, що Україну зможуть залучити до створення ПРО в Європі тілька після визначення ролі і місця Росії у цій системі.

У НАТО визначаються щодо залучення країн-партнерів, зокрема України, до створення системи протиракетної оборони в Європі після визначення місця і ролі Росії в цій системі.

Про це заявив заступник генсекретаря НАТО з політичних справ і політики безпеки Дірк Бренгельманн.

"НАТО потрібно буде додатковий час, щоб визначитися, як наша система буде виглядати, і як буде побудовано співпрацю з російською системою", - заявив Бренгельманн.

Він підкреслив, що альянс зацікавлений у співпраці у створенні ПРО в Європі не тільки з Росією, але і з іншими країнами.

"Ми бачимо, що партнерів тут багато і можна обговорювати це з іншими країнами, але нам потрібен час для того, щоб пройшла внутрішня дискусія", - зазначив Бренгельманн.

Раніше секретар ради Національної безпеки і оборони України Раїса Богатирьова під час візиту до Польщі заявила, що Україна готова взяти участь у створенні європейської системи ПРО.

"Україні не тільки висловила бажання брати участь у будівництві європейської ПРО, але також запропонувала використання своїх радарів. Якщо ця пропозиція зацікавить Альянс, ми готові конкретно співпрацювати", - заявила вона.

Нагадаємо, раніше на саміті в Лісабоні про намір створити спільну протиракетну оборону Старого Світу заявили лідери НАТО і Росії.

Як відомо, на сьогодні Україна володіє двома пунктами системи попередження ракетного наступу і системи контролю космічного простору (РЛС) у Севастополі та Мукачевому відповідно (до 2008 року вони працювали на Росію, поки Москва не анулювала угоду).

Ще у 2009 екс-президент Віктор Ющенко говорив, що Україна хотіла б, аби системи працювали і на Росію, і на Європу, і на інші зацікавлені країни.

Читайте також:

Росія і НАТО не зійшлися в баченні ракетних загроз

Україна хоче, щоб її РЛС працювали і на Європу, і на Росію

НАТО залишило свої двері відкритими для України

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: