НАТО критикує політиків України за популізм

У НАТО заявляють, що Україна могла б реформувати армію відповідно до стандартів організації, якби не популізм політиків.

Українська армія
УНІАН
Реальне фінансування української армії набагато менше за зафіксоване в бюджеті.
Керівництво України обіцяє підвищити фінансування оборонного комплексу і привести українське військо у відповідність до вимог НАТО. Однак представники Альянсу сумніваються в реальності цих обіцянок.

Відповідно до українського законодавства, витрати на оборону щорічно мають становити 3% від внутрішнього валового продукту. Це більше, ніж передбачено вимогами НАТО. Однак реально оборонний комплекс України фінансують лише на 1,3%. Тому нині займатися переозброєнням армії за стандартами Північноатлантичного альянсу практично неможливо, переконаний директор Центру дослідження армії конверсії та роззброєння Сергій Згурець.

За словами експерта, якщо протягом наступних п’яти років на оборонний комплекс щорічно виділятимуть більше півмільйона доларів, як це пообіцяв президент, то українську армію можна на 70 відсотків переоснастити відповідно до вимог НАТО.

Натомість директор центру інформатизації та документації НАТО Мішель Дюре вважає, що Україна вже нині має достатньо політичних та економічних інструментів, аби переоснастити свою армію відповідно до стандартів НАТО, але популізм та неузгодженість дій політиків заважають ефективно скористатися цими інструментами.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: