НАТО може допомагати Україні більше

НАТО готове розширити допомогу Україні у створенні професійної армії. Про це "Німецькій хвилі" заявив його речник напередодні засідання Україна-НАТО.

Джеймс Аппатурай (Фото: nato.int)
НАТО вже допомагає Україні реформувати армію та може розширити співпрацю, сказав речник Джеймс Аппатурай (Фото: nato.int)
"У нас є величезний досвід допомоги країнам колишнього Варшавського договору модернізувати їхні збройні сили: це і сучасна структура, і фінансування, і підготовка особового складу. Це також запровадження системи тренінгів для військовослужбовців, що звільняються в запас," - сказав речник НАТО.

За його словами, країни колишнього Варшавського договору можуть відрядити в Україну своїх експертів, які поділяться досвідом реформи армії. Говорячи про очікування НАТО від нового уряду в Україні, Аппатурай сказав, що Альянс розраховує на продовження курсу на євроінтеграцію, але темпами, які визначатиме Україна.

Речник НАТО не виключив, що в Брюсселі також може бути обговорено питання можливого розширення участі України в місіях НАТО. Він сказав, що Альянс вітав би такі кроки, але Україна має сама визначитися, чи хоче вона цього.

Україну на переговорах представлятиме тимчасовий виконувач обов'язків міністра закордонних справ Володимир Хандогій, передає "Радіо Свобода".

НАТО
Архів
Засідання Україна-НАТО на рівні міністрів закордонних справ відбудеться сьогодні у штаб-квартирі альянсу
Помічник генсека Альянсу Мартін Ердманн зазначив, що на самміті очікується "почути, які, ґрунтуючись на результатах виборів, має погляди Україна щодо того, як надалі поглибити відносини з НАТО, і які практичні кроки передбачає уряд". За словами М.Ердманна, саме український уряд має вирішувати, чи збільшувати чисельність миротворців в операціях НАТО.

Ердманн висловив подяку за підтримку Україною операцій під головуванням НАТО в Афганістані й Косово: "Українська підтримка є дуже суттєвою, ми дуже високо її цінуємо. Усе це відбувається в рамках так званого інтенсифікованого діалогу, і особливого партнерства, яке встановили Україна і НАТО,"- сказав помічник генерального секретаря Північноатлантичного альянсу.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: