НАТО назвало поведінку України безпрецедентною

В Альянсі дуже здивувалися тому, що Україна не хоче вступати в НАТО, але виконує Річну програму співпраці з ним.

У НАТО вважають "безпрецедентною" ситуацію з Україною, яка виконує Річну національну програму підготовки до вступу в Альянс, але не має наміру отримати членство в ньому.

Про це заявив заступник Генерального секретаря НАТО з питань оборонної політики та планування Іржі Шедіви. Він підкреслив, що в Альянсі вважають внутрішньою справою України і поважають суверенне рішення керівництва держави стосовно набуття позаблокового статусу, про що заявив президент Віктор Янукович.

Водночас, відповідаючи на запитання, чи має НАТО досвід співпраці з країнами у форматі Річної національної програми з підготовки до вступу в Альянс, Шедіви зауважив, що такий досвід є безпрецедентним, коли програма реалізовується, а про намір інтегруватися вже не заявляється.

"Цей досвід є безпрецедентним, щоб працювати в рамках РНП, але не прагнути інтегруватися в Альянс", - зазначив він.

Заступник генсека НАТО також підкреслив, що РНП є національним документом, який розробляється і виконується самою країною, а НАТО лише надає допомогу в імплементації цієї програми.

Шедіви також погодився, що в умовах зміни зовнішньополітичного курсу керівництво України вважає за доцільне переглянути наявну нормативно-правову базу, зокрема у питаннях співробітництва з НАТО.

Він зазначив, що після того, як ці питання будуть опрацьовані, українська сторона може оприлюднити свої ініціативи щодо корегування подальшої співпраці з Альянсом, і спільними зусиллями це буде уточнено в залежності від зовнішньополітичного курсу керівництва України.

"Але найголовніше це не назва документів, а їхній зміст, який повинен бути практичним і прагматичним", - наголосив заступник генсека НАТО.

Він також підкреслив, що керівництво України запевнило Альянс, що, незважаючи на стратегічну зміну української зовнішньої політики, це не вплине на подальшу співпрацю у сфері здійснення оборонної реформи.

У зв'язку з цим Шедіви заявив, що керівництво НАТО також отримало запевнення від української влади про продовження участі військовослужбовців Збройних сил України в усіх чотирьох операціях під керівництвом НАТО.

Нагадаємо, президент Віктор Янукович неодноразово заявляв, що Україна має намір отримати позаблоковий статус і не приєднуватися до жодних військових альянсів, зокрема до НАТО.

Таким чином, Україна змінила зовнішньополітичну орієнтацію президента Віктора Ющенка, спрямовану на вступ до НАТО. В той же час, євроінтеграцію нова влада вважає своїм пріоритетом.

Читайте також:

Янукович: Україна нарешті може отримати позаблоковий статус

МЗС визнав євроінтеграцію національною ідеєю України

Рада пустила іноземних військових до України

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: