НАТО обіцяє "стимулювати" українську владу

У США заявляють, що перед Україною ще "довгий шлях до НАТО". Втім, країни-члени Альянсу обіцяють допомогти з реформами. Деталі - на відео (без коментарів. АР).

На засіданні міністрів оброни в Кракові США не стали наполягати на прискореному вступі України до НАТО. Міністр оборони Роберт Гейтс закликав український уряд визначитися з єдиною позицією.

Його слова "Перед Україною ще довгий шлях" журналісти оцінили як "США дають задній хід". Виступаючи в п’ятницю на засіданні комісії Україна-НАТО, глава Пентагону підтвердив рішення минулорічного саміту НАТО в Бухаресті.

Тоді було зафіксовано, що Україна та Грузія "колись стануть членами НАТО".

Гейтс звернув увагу на те, що в самій України немає однозначного ставлення до вступу до НАТО. "Якщо чесно, спочатку має бути єдина позиція в українського уряду", - сказав американський міністр.

У свою чергу, як повідомив генсек НАТО Яап де Хооп Схеффер, міністри оборони країн-членів Альянсу закликали Україну, незважаючи на економічну кризу, забезпечити фінансування військових реформ.

Він сказав, що міністри, які сьогодні обговорювали реалізацію реформ в Україні в рамках спільної комісії, "з розумінням" поставились до ситуації, в якій опинилась країна через світову економічну кризу.

Схеффер додав, що НАТО на засіданні продовжила обговорення першого річного плану реформ для України, який, за його словами, поки що не готовий.

"Ми намагаємося стимулювати українську владу продовжити його підготовку", - зауважив він.

Схеффер натякнув, що Північноатлантичний альянс не відмовляється від ідеї приєднання України. Перед зустріччю за зачиненими дверима з українським міністром оборони Юрієм Єхануровим Схеффер сказав, що керівники НАТО думають над тим, як допомогти Україні продовжити підготовку до вступу.

В той же час, на потреби армії державним бюджетом на 2009 рік передбачено тільки 0,85% ВВП при необхідних 2%.

Читайте також:

Українська армія стане контрактною через сім років

Україна може збільшити військовий контингент в Афганістані

НАТО обіцяє розширюватися так, щоб не злити Росію

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: