НАТО похвалило Україну за успіхи у забезпеченні нацбезпеки

За словами заступника генсекретаря НАТО Україна досягла доброго поступу за останні роки в реформуванні свого сектору безпеки та оборони.

Заступник генерального секретаря НАТО з питань оборонної політики та планування Хусейн Діріоз відзначає прогрес України у реформуванні національного сектору безпеки та оборони. Про це Діріоз заявив у інтерв`ю газеті "День".

"Україна досягла доброго поступу за останні роки в реформуванні свого сектору безпеки та оборони, в тому числі в підвищенні рівня демократичного контролю над Збройними силами та сектором безпеки, розвитком спроможностей, щоб робити і внесок в міжнародні миротворчі операції", - сказав Діріоз.

Він у той же час відзначив, що багато чого ще треба зробити й доведеться подолати чимало бюджетних обмежень. "Україна повинна буде проаналізувати свою структуру й комплектацію збройних сил для того, щоб вона була реалістичною та відповідала наявним ресурсам", - сказав чиновник.

За словам Діріоза, прогрес був більш відчутним у секторах, які не потребують великих капіталовкладень, зокрема, йдеться про реструктуризацію Міністерства оборони та Генерального штабу, згідно зі стандартами НАТО, а також про створення професійного сержантського корпусу й заходи щодо створення правових засад подальшого реформування війська.

"Отже, 2011 року ця робота триватиме і необхідно створити сприятливі умови для подальшого реформування війська. Наступні роки будуть вкрай важливими для українських збройних сил і передбачених реформ у секторі безпеки", - вважає заступник генсека НАТО.

Діріоз також заявив про готовність НАТО підтримати досягнення Україною цілей реформ, які були узгоджені на спільній основі між НАТО та Україною, та перераховані в Річній національній програмі співробітництва України з НАТО.

"Це - комплексний план, він має наблизити Україну до євроатлантичної родини і, на нашу думку, також сприятиме досягненню одного з найбільш пріоритетних завдань України, яке вона перед собою ставить. Йдеться про загальноєвропейську інтеграцію", - пояснив чиновник.

За його словами, ще одне питання - це досягнення цілей сумісності українського війська для того, щоб вони могли спільно з НАТО виконувати операції в Афганістані, і інші їм подібні.

"Удосконалення системи цивільного контролю над сектором безпеки та оборони, управління реформами, поліпшення партнерства між громадянським суспільством та сектором безпеки - це інші важливі сфери, на яких ми зосередимося. Це - ті області реформ, які будуть підтримуватися згадуваними мною структурами: перш за все Комісією Україна - НАТО, а також спільними робочими групами, а також Процесом планування та підтримки сил. І це також сприятиме досягненню Україною цілей європейської інтеграції", - переконаний Діріоз.

Читайте також:

Уряд ухвалив військову доктрину України

Україна відреформує армію за прикладом Росії

Контракта армія в Україні буде не раніше 2025 року

Україна збільшила кількість миротворців в Афганістані

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: