НАТО прагне співпрацювати з Україною

Заступник помічника Генсека НАТО зазначив, що Альянс і надалі має намір розвивати співпрацю з Україною у найрізноманітніших сферах.

Намір НАТО співпрацювати з Україною не слабшав, незважаючи на її позаблоковий статус.

Про це заступник помічника Генерального секретаря НАТО з політичних питань і політики безпеки, спеціальний представник Генсека НАТО з питань зв'язків з країнами Кавказу і Середньої Азії Джеймс Аппатурай заявив у понеділок, 14 лютого, на прес-конференції в Москві.

"Ми поважаємо вибір українського уряду і українського народу про свій розвиток – про позаблоковий статус. Наш намір співпрцювати з Україною відтоді не слабшав, і ми продовжуємо пам'ятати ті зобов'язання, які взяли на себе в Бухаресті", - сказав Аппатурай.

За його словами, Альянсу уявляється очевидним те, що український уряд має намір і далі розвивати свою співпрацю з НАТО у найрізноманітніших сферах.

При цьому він, зокрема, нагадав, що Україна зараз активно продовжує брати участь у різних операціях НАТО.

Зокрема, за його словами, Організація Північноатлантичного договору готова у майбутньому залучити Україну до обговорення питання розгортання системи протиракетної оборони в Європі. "Ми досить чітко сформулювали свою позицію, що ми готові, ми відкриті до співпраці з іншими демократичними суверенними державами", - цитує Аппатурая "ЛIГАБiзнесIнформ".

За його словами, на даному етапі НАТО веде переговори щодо цього питання тільки з Росією, однак Генсек альянсу дуже добре розуміє важливість скоординованої ПРО для майбутнього Європи.

"Саме тому ми розраховуємо, що будемо продовжувати обговорення (питання ПРО) і почнемо співпрацю з іншими країнами. Так що всі європейські держави, в тому числі і Україна, повинні бути впевнені, що ми не ставимо перед собою завдання провести якийсь вододіл у Європі. Мета полягає в тому, щоб забезпечити спільний захист ", - додав Аппатурай.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Україна готова брати участь у створенні єдиної системи протиракетної оборони в Європі.

Читайте також:

НАТО відмовилося від втручання в революцію в Єгипті

Генсек НАТО попередив про загрозу ракетних ударів по Європі

Грузія може стати місцем для радару ПРО США

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: