НАТО: Російська база у Криму не завадить України вступити до Альянсу

Генеральний секретар НАТО заявив, що угода президентів України та Росії щодо Чорноморського флоту не завадить Україні стати членом Альянсу.

У четвер, 22 квітня, генеральний секретар НАТО Андерс фог Расмуссен заявив, що продовження термінів перебування російського Чорноморського флоту в Криму не завадить Україні у майбутньому стати членом Альянсу.

Расмуссен назвав підписану напередодні президентами Віктором Януковичем і Дмитром Мєдвєдєвим угоду двосторонньою.

"Це двостороння угода, і вона не вплине на наші відносини як з Росією, так і з Україною", - сказав генсек на прес-конференції під час неофіційної зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО у Талліні.

Нагадаємо, у середу, 21 квітня, українсько-російські домовленості також прокоментував офіційний представник НАТО Джеймс Аппатурай. Він сказав, що "це двостороння справа Росії і України, які є партнерами НАТО".

Як відомо, у середу в Харкові Віктор Янукович і Дмитро Мєдвєдєв підписали угоду про продовження терміну базування Чорноморського флоту РФ у Криму після 2017 року, якою передбачено базування російської військової бази у Севастополі до 2042 року.

Домовленість має бути ратифікована парламентами обох країн. За словами прес-секретаря глави російської держави Наталії Тімакової, розгляд цього питання в Держдумі і Верховній Раді відбудеться одночасно - 27 квітня. Про це домовилися Дмитро Мєдвєдєв і Віктор Янукович.

Читайте також:

Газ в обмін на флот: угода Януковича з Мєдвєдєвим

Опозиція пропонує визнати неприйнятним пакт Януковича-Мєдвєдєва

Янукович запропонує Мєдвєдєву збільшити плату за російський флот в Криму

Росія погодилася розглянути все, щоб залишити флот у Криму

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: