НАТО визначить долю України після виборів

Новий генсек Альянсу позитивно ставиться до України. Але питання її співробітництва з НАТО залишиться відкритим аж до завершення президентських перегонів.

Новий генсек НАТО Андерс Фоґ Расмуссен прихильно ставиться до України. Втім, гучних заяв щодо українського питання від нього можно очікувати тільки після завершення президентських виборів в Україні.

Таку думку висловили деякі українські експерти. Зокрема, політичний аналітик Інституту євроатлантичного співробітництва Володимир Горбач відзначив, що зовнішньополітична позиція Данії, уряд якої донедавна очолював Расмуссен, є позитивною, відвертою та союзницькою щодо України.

Тому, на переконання експерта, українська сторона може очікувати сприяння в просуванні до НАТО. Разом із тим, аналітик відзначив, що генсеки Альянсу здебільшого не впливають на його позицію, оскільки всі доленосні рішення в НАТО ухвалюються колективно на самітах.

"Нині позиція НАТО прихильна до членства України. Але вони не можуть зробити замість нас нашу внутрішню роботу всередині країни", - впевнений Горбач.

"Тому альянс чекатиме визначеності зовнішньополітичного вектора країни після президентських виборів і вже тоді запропонує Україні нову модернізовану стратегію відносин з НАТО", - наголосив експерт.

Здебільшого ключові позиції модернізованої стратегії Україна-НАТО залежатимуть від нової глобальної концепції існування самого Альянсу, яку має виробити НАТО за керівництва нового генерального секретаря.

Нагадаємо Андрес Фоґ Расмуссен вступив на посаду генсека НАТО 1 серпня. Головним пріоритетом нового керівника Альянсу вважається врегулювання ситуації в Афганістані.

Щодо України, Расмуссен раніше висловлював переконаність в тому, що ця країна буде членом НАТО. Відкритим, на його думку, залишається лише питання термінів і темпів вступу України до Альянсу.

Читайте також:

Білорусь не бажає створювати аналог НАТО за вказівкою Москви

ППО України буде включена в систему НАТО до кінця року

США підтвердили, що Україну чекають у НАТО

Білий дім: Росія може приєднатися до НАТО

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: