НАТО врахує думку України при створенні своєї нової стратегії

Альянс пообіцяв, що дослухається до української позиції при формуванні концепції свого розвитку та запевнив, що зацікавлений у добрих відносинах України та Росії.

НАТО врахує думку України при розробці нової стратегічної концепції Альянсу. Про це заявив голова відділу з роботи з країнами-партнерами НАТО Мішель Дюре.

"Нова стратегічна концепція НАТО буде враховувати думку наших партнерів, тому що ми не можемо самі розвивати політику в сфері безпеки", - наголосив він.

Дюре повідомив, що зараз НАТО створює нову стратегічну концепцію, й існує рішення запросити на дискусію, що проводиться в дипломатичних колах, крім членів Альянсу, і його партнерів.

З огляду на це, НАТО має намір організувати круглі столи, присвячені цій концепції, в тому числі в Україні.

"Буде дуже цікаво послухати думку й ваших фахівців", - сказав Дюре та запевнив, що Альянс буде спільно зі своїми партнерами відповідати на виклики й загрози в сфері безпеки.

Дюре також заявив, що НАТО зацікавлене у добрих відносинах України з її сусідами, в тому числі з Росією, адже ці відносини впливають і на Альянс.

"Ми зацікавлені, щоб Україна зі своїми сусідами мала позитивні й плідні відносини", - наголосив Дюре, особливо виокремивши українсько-російські відносини.

Нагадаємо, напередодні офіційний представник Альянсу Джеймс Аппатурай заявив, що НАТО не має наміру надавати Україні військову допомогу та допомагати їй у забезпеченні територіальної цілісності.

У відповідь МЗС України назвало цю заяву поспішною та підкреслило, що Україна сподівається на військову допомогу НАТО в разі, якщо вона знадобиться.

Чинна стратегічна концепція НАТО, яку збирається змінювати Альянс, була опублікована у 1999 році.

Читайте також:

МЗС: відмова НАТО допомогти Україні військами - занадто поспішна

НАТО не захищатиме територіальну цілісність України

Україна та НАТО доповнили Хартію про партнерство

Ющенко затвердив програму вступу України до НАТО

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: