НАТО: Янукович виявився не таким проросійським, як хотілося Москві

У НАТО вважають, що Януковича багато що відрізняє від Росії, так як він захищає свої інтереси та інтереси своїх прихильників, в тому числі і олігархів.

Північноатлантичний альянс відзначає, що президент Віктор Янукович виявився не настільки проросійським політиком, як багато хто від нього очікував в Москві.

Про це йдеться в проекті звіту Парламентської асамблеї НАТО "Пост-помаранчева Україна: внутрішня динаміка розвитку і зовнішньополітичні пріоритети".

"Президент Янукович виявився не таким проросійським, як хотіли б у Москві: він не визнав незалежність відокремлених від Грузії територій Абхазії і Південної Осетії, не приєднався до Митного союзу Росії, Білорусі та Казахстану, а також не допустив злиття енергетичних і авіабудівних галузей, як сподівалася Росія ", - відзначають в НАТО.

"Януковича багато що відрізняє від Росії, так як він захищає свої інтереси і інтереси своїх прихильників, в тому числі і олігархів ... У Брюсселі він висловився проти російського проекту газопроводу Південний потік, який дозволив би обійти Україну в транспортуванні газу по дну Чорного моря з Росії до Болгарії. Янукович відмовився від пропозиції злиття в нафтогазовій сфері, відкинувши поглинання українського енергетичного гіганта "Нафтогазу" російським "Газпромом", - йдеться в проекті звіту.

Однак Альянс висловив стурбованість, що такі стратегічні рішення, як продовження базування ЧФ РФ у Севастополі приймаються поспішно, без залучення опозиції.

"Угода, згідно з якою Янукович пішов на поступки Росії, стала сюрпризом. Російська оренда Севастополя для Чорноморського флоту була продовжена на 25 років до 2042 року (з можливістю продовження ще на 5 років) в обмін на 30% знижку ціни на газ. Партії Тимошенко і Ющенка назвали цей крок неконституційним, хоча документ був схвалений Верховною радою 26 квітня 2010 року в шумній атмосфері, коли кидали яйця і димові шашки... ", - нагадують в НАТО.

В Альянсі зазначають, що демократично обраний президент України має повне право приймати подібні стратегічні для зовнішньої політики рішення, але було б краще, якби настільки важливі рішення приймалися б після великих публічних і парламентських дебатів, а не поспішно.

Нагадаємо, 31 травня закінчилася весняна сесія Парламентської асамблеї НАТО, на якій парламентарії обговорили і проект звіту по Україні. Затвердження документа заплановано після візиту делегації Парламентської асамблеї НАТО в Україну на початку липня.

Читайте також:

НАТО вживе заходів для стримування "авторитарного" Януковича

Більшість українців проти приєднання до НАТО

Україна запропонувала НАТО співпрацю

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: