НАТО залишило Україну без ПДЧ

Міністри закордонних справ країн-членів НАТО вирішили посилити співпрацю з Україною та Грузією без надання їм Планів дій щодо членства в Альянсі.


Про це повідомив після першого дня засідання Ради Північноатлантичного альянсу генеральний секретар НАТО Яап де Хооп Схеффер.

За його словами дві країни показали прогрес, але багато ще треба зробити.

Міністри закордонних справ країн-членів схвалили сьогодні два ключових рішення. По-перше, всі елементи попередніх рішень НАТО, в тому числі Бухарестського саміту щодо майбутнього членства України та Грузії залишаються в силі. По-друге, НАТО має посилити свою співпрацю з Україною та Грузією.

Посилення співпраці, за словами генсека НАТО, означає створення Національних річних планів (НРП) для кожної країни, а також посилення інформаційних центрів НАТО у Києві та Тбілісі.

Як повідомляв ТСН.ua, на початку квітня на саміті в Бухаресті лідери країн-членів НАТО ухвалили рішення про те, що Україна і Грузія повинні стати членами цієї організації в майбутньому, проте відмовилися надавати їм План дій щодо членства, вирішивши, що обидві країни не готові для отримання такого плану. Рішення про надання Україні та Грузії ПДЧ було відкладене на нинішнє засідання Ради Північноатлантичного альянсу на рівні міністрів закордонних справ.

Минулого тижня посол США в Україні Вільям Тейлор заявив, що Сполучені Штати вважають надання Україні Плану дій з набуття членства в НАТО неактуальним. З погляду Сполучених Штатів, Україна готова приєднатися до Альянсу вже зараз без додаткових умов, сказав Тейлор.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: