НАТО звинуватило Україну у зриві міжнародних навчань

Представники НАТО порадили Україні краще фінансувати свою армію та обурилися зривом навчань, що стався через нестачу грошей.

НАТО вважає дуже незадовільним фінансування Збройних сил України і розчароване провалом проведення міжнародних навчань.

Про це заявив спеціальний представник генсека НАТО на Південному Кавказі і в Центральній Азії Роберт Сімонс. Зараз він очолює делегацію, що працює в Києві у форматі засідань з розгляду Річної національної програми підготовки України до вступу до НАТО.

"Україна не може виробити чітку законодавчу базу щодо співпраці з НАТО. Це стосується, наприклад, проведення міжнародних навчань під егідою Альянсу. Провали таких навчань, які були останнім часом, вкрай негативно позначилися на міжнародній співпраці і на стані Збройних сил України", - сказав спецпредставник НАТО.

Він також висловив жаль з приводу того, що "за останній рік Україна втратила ціле "покоління" експертів, які могли би працювати весь цей час із НАТО і розбиратися в питаннях відповідності вимогам Альянсу".

Сімонс також відзначив незадовільне фінансування Збройних сил України. "Ми спостерігаємо відсутність "внутрішніх" навчань підрозділів Збройних сил, на які накладається і завал міжнародних навчань в Україні, слідством чого є зниження боєготовності і падіння рівня відповідності вимогам НАТО", - додав представник НАТО.

Нагадаємо, раніше військові неодноразово заявляли про недостатнє фінансування Збройних сил у держбюджеті-2009 і проекті бюджету на 2010 рік.

На думку військових експертів, у разі, якщо фінансування армії не буде підвищено, наступного року українські Збройні сили можуть фактично припинити нормальне існування.

В той же час, міжнародні навчання були зірвані ще й з тієї причини, що Верховна рада не проголосувала за допуск до України іноземних військових частин.

Читайте також:

До України приїде група мудреців НАТО

Україна пообіцяла НАТО захистити гривню

НАТО не захищатиме територіальну цілісність України

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: