Нацбанк не виконав вимогу Ющенка покарати банки

За спекуляцію валютним курсом, схоже, ніхто так і не понесе відповідальність.

Нацбанк не виконав вимогу президента Віктора Ющенка до кінця минулого тижня застосувати санкції до банків, які спекулювали валютою.

Наразі НБУ почав перевірку лише 8 з 25 банків, названих президентом, і підготував проект рішення, яким зобов`яже банки подавати повний пакет документів при купівлі/продажу валюти.

Реальні санкції можуть бути застосовані вже цього тижня, але банкіри сумніваються, що НБУ ризикне знизити довіру до банківської системи.

Ще 2 березня президент доручив НБУ і правоохоронним органам за десять днів перевірити роботу 25 банків, причетних до спекуляцій з валютою. А 11 березня, після зустрічі президента з банкірами Нацбанку дали п`ять днів на застосування санкцій.

"До кінця цього тижня (15 березня) Нацбанк проведе засідання правління, на якому розгляне ці матеріали, - і до порушників будуть застосовані заходи впливу", - заявив тоді перший заступник глави Секретаріату президента Олександр Шлапак.

Банкіри, присутні на останніх зустрічах в СП, повідомили, що там йшлося про порушення, яких нібито припустилися "Донгорбанк", "Сітібанк" (Україна), "Каліон Банк Україна", "Місто-банк" і низка дрібних кредитних установ. Представники багатьох банків з 25 запрошених до президента не прийшли, повідомили учасники зустрічей.

"Двох голів банків, які прийшли в СП, просто насварили. Адже в Нацбанку визнали порушенням те, що хтось продавав валюту за курсом, вищим за середньовиважений", - сказав один з банкірів.

У Нацбанку повідомили, що правління минулого тижня не ухвалювало рішення, щодо валютних спекулянтів.

"Це компетенція заступника голови НБУ Олександра Савченка, який давно перебуває на лікарняному", - сказав один з членів правління НБУ.- "У четвер ми підготували план заходів щодо стабілізації банківської системи і направили його в банки для узгодження".

За його словами, проектом цього рішення вносяться зміни в порядок подачі банками документів при здійсненні безготівкових валютообмінних операцій, що має знизити можливість спекуляцій.

В свою чергу, банкіри сумніваються, що Нацбанк буде відбирати ліцензії.

"Курс пішов униз, і це повинно заспокоїти всіх", - відзначив скарбник одного з найбільших банків. – "Спекуляції були у всіх, але у когось є хороший "дах", у когось - ні (пан Шлапак відзначав "коректну поведінку" десяти найбільших банків). Зараз, звичайно, можуть показово покарати "стрілочників", але навряд чи це відбудеться, тому що посилиться недовіра до всіх банків".

Читайте також:

"Нафтогаз" заборгував банкам 34,5 мільярда гривень

Долар в обмінниках впав нижче 8 гривень

Нацбанк звітує про приборкання валютного ринку

Ющенко наслав силовиків на 25 банків

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: