Нацбанк відмовився дати мільярд на боротьбу з грипом

У Нацбанку запевняють, що прибуток НБУ у 2009 році склав всього 608 млн грн - грошей на боротьбу з епідемією просто немає.

Національний банк, який Верховна рада 3 листопада зобов’язала виділити гроші для боротьби з епідемією грипу в Україні, попередив, що 1 млрд грн у нього немає.

Профінансувати витрати зобов’язали Нацбанк за рахунок перевищення валових доходів над витратами - сума коштів, яку планувалося направити на підготовку до Євро-2012, зменшена з 9,8 млрд грн до 8,8 млрд грн.

Але в Нацбанку запевняють, що розподіляти буде нічого. За словами першого заступника голови НБУ Анатолія Шаповалова, за підсумками 9 місяців прибуток НБУ склав всього 608 млн грн.

"Цю інформацію ми підготували для ради НБУ, але вона ще не збиралася. Тому, як 608 млн грн поділити і на Євро-2012 і на боротьбу з епідемією, нехай вирішує Кабмін", - резюмував він.

У Секретаріаті президента також вважають сумнівним джерело фінансування боротьби з грипом. "Те, що Нацбанк повинен був заплатити цього року згідно із законом, він заплатив. Використовувати НБУ під прикриттям боротьби з грипом - це дати хід емісійному фінансуванню витрат. А якщо НБУ не виділить необхідної суми, то прем’єр-міністр Юлія Тимошенко звинуватить його в небажанні боротися з грипом", - говорить джерело в СП.

Нагадаємо, Верховна рада 3 листопада внесла зміни до держбюджету на 2009 рік і виділила 1 млрд грн на лікування і профілактику грипу в Україні.

Гроші передбачається направити на забезпечення усіх лікарень країни необхідними ліками та обладнанням для діагностики хвороби та протидії поширення епідемії грипу, а також для отримання громадянами професійної медичної допомоги та безкоштовних ліків.

Як відомо, Міністерство охорони здоров'я підтверджує 80 випадків смерті від епідемії грипу та гострих респіраторних захворювань. Загалом в Україні хворіють понад чверть мільйона осіб.

Наразі у дев'яти областях Західної України та Києві введено карантин. Крім того, на три тижні закрито всі навчальні заклади в Україні, заборонено проведення масових заходів.

Лікарі радять не виходити на вулиці без марлевих пов'язок, уникати людних місць, пити вітаміни для профілактики, а при перших симптомах грипу - високій температурі, кашлі, нежиті, - звертатися до медичної установи.

Читайте також:

За понаднормову роботу під час епідемії грипу лікарям доплачуватимуть

МОЗ: 80 українців померли від пневмонії

У Києві перевищено епідемічний поріг

Кожному українцеві безкоштовно роздадуть по 2 марлеві пов'язки

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: