Націоналісти відкривають табір самооборони на Донеччині

Під гаслом "Батько Бандера в бій нас поведе" історики та військові проведуть національно-патріотичне виховання молоді Донецької області.

Протест УНА-УНСО через приїзд патріарха Кирила
AFP
На Донеччині 29 липня має розпочати свою роботу спортивно-оздоровчий табір "Української націоналістичної самооборони".

За словами керівника головного штабу "Української націоналістичної самооборони" Руслана Зайченка, мета табору – національно-патріотичне виховання молоді та підлітків, поширення інформації про Степана Бандеру, його соратників та послідовників.

Серед вихователів – краєзнавці, історики та військові, які мають досвід бойових дій в "гарячих точках" планети, повідомив Зайченко. Навіщо потрібні останні, він не зміг зрозуміло пояснити.

На Донеччині нараховується трохи більше 1000 активних членів українських націоналістичних партій, каже голова обласної організації Конгресу українських націоналістів Марія Олійник. За її словами, найбільша з них – саме КУН. Крім цього, у Донецьку зареєстрована "Свобода", в якій, за даними Олійник, декілька десятків людей.

Олійник стверджує, що останні 5 років українським націоналістам стало значно легше працювати на Донеччині. На її думку, на це вплинула політика президента Віктора Ющенка. "В деяких випадках ми співпрацюємо з владою, яка змушена сприяти нам у ліквідації "білих плям" історії, наприклад, в організації таких заходів, як вшанування пам’яті жертв голодомору чи жертв політичних репресій", - додала Олійник.

Утім, за її словами, націоналісти не можуть знайти порозуміння з владою в таких питаннях, як збільшення українських шкіл у Донецьку. Вони також не в змозі відстояти ідею з перейменуванням районів та вулиць. Ця ідея не знаходить підтримки ані не серед більшості громадян, ані чиновників.

Читайте також:

На Львівщині оживили дивізію СС "Галичина"

"Свобода" вимагає відновити у Бабиному Яру пам’ятник членам ОУН

Націоналісти, які спотворили пам'ятник Леніну, виконували указ президента

Столичний офіс Тягнибока закидали коктейлями Молотова

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: