Націоналісти вимагають перепоховати Бандеру і Петлюру в Україні

На місці перепоховання пропонується створити "Пантеон Героїв", який би став центром паломництва "українців-патріотів".

Львівська обласна організація Української народної партії виступила з ініціативою про перепоховання в Україні Степана Бандери, Євгена Коновальця, Симона Петлюри та інших діячів національного руху, похованих за кордоном.

На думку депутата Львівської облради Юрія Візняка (УНП), українська влада зобов'язана підтримати цю ідею. "Слід подумати над створенням національного "Пантеону Героїв", який би став центром паломництва українців-патріотів", - вважає Візняк.

Депутат облради, голова комісії зі зв'язків з українцями за кордоном Володимир Шуркало (УНП) сказав, що для цієї ідеї потрібно зробити ще дуже багато. "Ми поки не знаємо, що думає про це українська діаспора і як поставляться до перепоховання родичі героїв: адже без їхньої згоди проект неможливо реалізувати", - уточнив він.

Ініціатори звернення до президента Віктора Ющенка, яке може бути розглянуто на найближчій сесії облради, розраховують на підтримку з боку правих сил, таких як "Свобода", "Пора" і "Наша Україна". "Що стосується БЮТ, то вони ухвалюють рішення по дзвінку з Києва, тому їхній голос під сумнівом", - заявив Володимир Шуркало.

На думку лідера ВО "Свобода" Олега Тягнибока, ідея дуже правильна. "Але спочатку президент повинен підписати указ про визнання вояків УПА, привласнити Степану Бандері звання Героя України, а вже потім зайнятися перепохованням. Сподіваюся, родичі дадуть згоду", - наголосив він.

У "Нашій Україні" не проти самої ідеї, але, як сказав депутат облради Олександр Старовойт ("Наша Україна"), "поки в Києві або у Львові не буде створено "Пантеон Героїв", всі розмови про перепоховання передчасні".

Львівські комуністи ставляться до цього негативно. Заступник глави антифашистського комітету львівського осередку Компартії Олександр Калинюк заявив: "Не бачу причин для перепоховання, оскільки ці люди – зовсім не герої і завдали шкоди і українському народові, і іншим, наприклад - польському. Крім того, це спричинить черговий розкол у суспільстві".

Читайте також:

Націоналісти під посольством РФ у Києві вимагають припинити наливати Мєдвєдєву

Націоналісти відкривають табір самооборони на Донеччині

В Ющенка вимагають надати Бандері звання Героя України

Тягнибок вважає дивізію СС "Галичина" "найвищою духовною цінністю"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: