Націоналісти вважають візит патріарха Кирила до України небезпечним

Кілька громадських організацій висловили протест проти візиту голови Російської православної церкви до України та назвали патріарха Кирила політиком.

Представники низки громадський організацій висловили невдоволення запланованим на 27 липня - 5 серпня візитом патріарха Московського і всієї Русі Кирила до України.

Зокрема, голова Всеукраїнського товариства “Просвіта”, народний депутат Павло Мовчан вважає, що патріарх Кирил є передусім політиком. "Щодо місії самого патріарха, зрозуміла річ, що він передусім є політиком, а потім уже предстоятелем церкви. Сюди він їде як політик напередодні наших політичних випробовувань, щоб схилити вірян на бік того чи іншого претендента на президентську посаду. Це однозначно“, - сказав він.

Мовчан також висловив думку, що в Україні патріарх буде “вирішувати і кадрові питання".

У свою чергу, голова Громадянської кампанії “Пора” Євген Золотарьов назвав візит патріарха РПЦ небезпечним через те, що він може вкотре завезти в Україну “вірус канонічності”, на який, на переконання представника "Пори", хвора православна церква.

“Зараз в української церкви з’являється можливість пройти через реформацію чи то шляхом перетворення у помісну церкву, чи то шляхом автокефалії, чи іншим шляхом, але, на жаль, Українська православна церква не зможе її пройти, якщо постійно буде інфікуватися від своєї дочірньої церкви оцією канонічністю і всім тим, що тягне нас в минуле”, - сказав він.

На запитання журналістів, як саме “Пора” зустрічатиме патріарха, Золотарьов відповів: "Як християни, з повагою. Але до нас їде політик, і саме як російського політика ми будемо його і зустрічати”.

Голова Братства Андрія Первозваного Олександр Гудима, в той же час, запевнив, що його організація докладе усіх зусиль, щоб змусити російську церкву призначати на вищі посади церковних людей, а не “махінаторів, корупціонерів, політиків, інородців”.

Зрештою, голова виконкому УНА-УНСО Руслан Зайченко наголосив, що патріарх Кирило є мордвином. “І коли людина говорить, що він росіянин, і що це його земля, то уявіть, якщо румун каже, що Італія - це їхня земля, а Рим - мать городов румунських”, - сказав він.

Нагадаємо, патріарх Кирил приїде до Києва наприкінці липня вперше після того, як він став головою Російської православної церкви.

Ще у березні, говорячи про поїздку до України, Кирил назвав Україну "дуже важливою частиною історичної Русі, яка сьогодні проходить через величезні випробування", і заявив, що патріарх РПЦ повинен бути зі своїм православним народом в Україні у важкі часи.

Кирил став шістнадцятим патріархом Московським наприкінці січня, до цього він був місцеблюстителем патріаршого престолу.

Попередній патріарх РПЦ Алексій ІІ помер 5 грудня минулого року.

Читайте також:

Патріарх Кирил назвав Київ Константинополем і подарував Тимошенко ікону

Ющенко приведе в Україну Константинопольський патріархат

Патріарх Московський відвідає Київ у липні

Московський патріарх відвідає Україну в часи "випробувань і скорботи"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: