Націоналісти засудили Європу за упереджене ставлення до Бандери

Праві політичні сили України вважають, що Європарламент засудив героїзацію Бандери через незнання української історії та ставлення до України з точки зору радянських поглядів.

Конгрес українських націоналістів і Українська народна партія засудили негативне ставлення Європарламенту до присвоєння провіднику ОУН Степану Бандері звання Героя України.

Нагадаємо, напередодні Європейський парламент у своїй резолюції висловив сподівання, що новий президент Віктор Янукович перегляне указ свого попередника Віктора Ющенка про героїзацію Бандери.

У відповідь представники КУН заявили, що таке ставлення європейців до Бандери засновано на псевдонауковій історіографії. "Ми переконані, що ця резолюція була прийнята на основі перекрученого бачення історії України, нав'язаного псевдонауковою радянською історіографією. Жорстоко придушуючи український національно-визвольний рух, кремлівська посткомуністична машина накинула ярлик "пособників нацистів" на Організацію Українських Націоналістів і Українську Повстанську Армію", - сказано в повідомленні Конгресу.

КУН також висловив обурення закликом Європарламенту переглянути присвоєння звання Героя України Бандері. На думку партії, саме ОУН і УПА вели збройну боротьбу на два фронти проти двох тоталітарних режимів Європи - нацистської Німеччини й комуністичного СРСР. КУН, з огляду на це, вважає, що, прийнявши таку резолюцію, депутати Європарламенту фактично стають на бік сталінського тоталітарного окупаційного режиму, що заперечував право українців на власну державу.

Партія, крім того, підкреслила, що не існує жодного рішення суду, включаючи підсумки Нюрнберзького процесу, яке б довело причетність ОУН і УПА й особисто Бандери до колаборації з нацистським режимом.

У повідомленні зазначається, що підтвердженням суворої опозиції Бандери нацистському руху є репресії нацистів у відношенні самого Бандери, його сім'ї та членів очолюваної ним ОУН. Конгрес українських націоналістів також підкреслив, що кожен народ має право самостійно визначати своїх національних героїв, і, на його думку, втручання в цей процес інших держав неприпустиме.

У свою чергу, Українська народна партія назвала рішення європейців щодо Бандери упередженим. "УНП вважає таку оцінку (Європарламенту) упередженою й сформованою через брак історичних знань про перебіг Другої світової війни на території України, а також про особистість Степана Бандери", - відзначили в партії.

На думку УНП, такі необ'єктивні висновки про український визвольний рух шкодять справі осуду злочинів тоталітарних режимів Гітлера та Сталіна.

УНП нагадала, що ОУН була частиною боротьби українців проти німецько-фашистських військ і СРСР, а в архівах європейських країн є чимало документів, які підтверджують активні бойові дії ОУН проти фашистів.

На думку партії, сам факт певного співробітництва ОУН з Німеччиною не є ознакою злочину, оскільки в період до Другої світової війни чимало європейських держав співпрацювали з режимом Гітлера.

Тому УНП закликала депутатів Європарламенту ретельніше вивчати історичні події й уникати упереджених оцінок, сформованих більше емоціями, ніж об'єктивним вивченням проблеми.

Нагадаємо, екс-президент Віктор Ющенко присвоїв Бандері звання Героя України посмертно у січні.

Читайте також:

У Львові пройде конкурс бандерознавців

Парламент Криму оскаржив в КС присвоєння Бандері звання Героя

ПР вигадала, як забрати в Бандери звання Героя України

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: