Національний екзит-пол зрозумів, у чому була його помилка

Соціологів підвів підсумковий дисбаланс вибірки по різних регіонах України.

Причиною системної помилки Національного екзит-полу стало переформатування виборчих дільниць і відсутність інформації про їх реальні розміри.

Про це заявив президент Київського міжнародного інституту соціології Валерій Хмелько.

"Нас підвело переформатування дільниць. Випадковий набір дільниць по областях добре працює, коли дільниці не дуже різняться", - зауважив Хмелько.

"У нас були старі дані про кількість виборців. Працівники, котрі готували вибірку, скористалися саме ними. І були впевнені, що дані збігатимуться. Не збіглися", - констатував соціолог.

За словами вченого, дослідників підвів підсумковий дисбаланс вибірки по різних регіонах України.

"Мабуть, нас підвела певною мірою самовпевненість і відсутність контролю, що його ніколи не треба вважати зайвим", - зауважив Хмелько.

"Таким чином, частка виборців, приміром, Західного регіону, від усіх тих, хто проголосував, у нашій вибірці виявилася на 1,7% більшою. Там електорат Тимошенко", - пояснив соціолог.

"Особливо постраждав Південний регіон, у якому частка вибірки від усіх, хто проголосував, мала бути 26,6%, а в нас тільки 21%. А там, як відомо, вотчина Януковича", - додав він.

Вчений вважає, що організаторам і консультантам Національного екзит-полу необхідно визнати свою помилку.

"Насправді ми мусимо визнати помилку. Для нас це не політична боротьба, а можливість перевірити свою методику. Ми це зробили. І помилилися. Це прикро, але в таких випадках виробники автомобілів відкликають свою продукцію і переробляють", - підсумував Хмелько.

Нагадаємо, за даними Національного exit-poll у другий тур виборів президента України проходять два кандидати: Віктор Янукович і Юлія Тимошенко.

За уточненими даними exit-poll кандидати набрали таку кількість голосів: Віктор Янукович - 31,3%, Юлія Тимошенко - 27,1%, Сергій Тігіпко - 13,4%, Арсеній Яценюк - 7,8%, Віктор Ющенко - 6%.

Читайте також:

Національний exit-poll: Янукович і Тимошенко проходять до другого туру

БЮТ: результат Тимошенко занизили на 3%

Азаров заявляє, що Національний екзит-пол проплатив Турчинов

 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: