Нацкомісія хоче прирівняти Інтернет-сайти до ЗМІ

Нацкомісія намагається таким чином встановити контроль за розповсюдженням інформації у мережі з ознаками національної та релігійної ворожнечі.

Нацкомісія з питань моралі пропонує запровадити держреєстрацію веб-сайтів і віднести їх до ЗМІ.

Про це йдеться у проекті рішення Національної експертної комісії з питань захисту суспільної моралі.

Нацкомісія виявила в мережі випадки поширення інформації з ознаками національної та релігійної ворожнечі, пропаганди шкідливих звичок, вживання ненормативної лексики.

У пояснювальній записці нагадується, що згідно з діючим законодавством оператори, провайдери не мають права контролювати зміст інформації, що передається або приймається споживачем.

Саме споживач несе відповідальність і ризики за використання інформресурсів в інтернеті.

У зв'язку з тим, що питання щодо порушень закону про захист суспільної моралі віднесено до компетенції судів, що унеможливлює оперативне блокування протиправних дій, Нацкомісія пропонує внести зміни до закону про ЗМІ.

"Для оптимізації держрегулювання обігу інформаційної продукції, що впливає на суспільну мораль, а саме, встановлення контролю за обігом продукції, що становить загрозу суспільній моралі", - пояснює Нацкомісія.
Раніше комітет Інтернет асоціації України з питань свободи слова одним зі своїх пріоритетів визначив "недопущення посягань на свободу слова, визначаючи найбільш доцільним повідомлювальний характер функціонування інтернет-ЗМІ на добровільних засадах".

Читайте також:

Китайські ЗМІ видалили слова Обами про свободу слова

У Європі з'явився сайт інтимних знайомств для одружених 

Росіяни бояться, що цифрові наркотики створили, щоб знищити їхню націю

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: