Науковці прогнозують спекотне літо у найближчі 7 років

Учені проаналізували всі дані щодо змін клімату на території нашої країни. Виявилося, що для літньої температури на території України характерна циклічність коливань, і така сильна спека вже була.

Науковці переконані, що опустелювання Україні не загрожує, і пояснюють надзвичайну цьогорічну спеку черговою 30-річною фазою циклічності клімату, якій характерне підвищення середньої температури. Початок фази спаду температур вони прогнозують у 2012 році.

Про заявив директор Інституту гідрометеорології Володимир Осадчий.

За останні 10 років вчені проаналізували всі дані щодо змін клімату на території нашої країни. Згідно з отриманими даними, для літньої температури на території України характерна циклічність коливань.

"Перший цикл – фаза спаду середніх літніх температур припадає на 1881-1911 роки. Ця фаза спаду була 30 років. Наступна фаза – підйому - була 30-32 роки – з 1911 по 1943 рік. Далі розпочинається фаза спаду – з 1944 по 1975 рік. З 1976 по цей час – фаза підйому. І на сьогодні нам з вами доводиться жити якраз на фазі підйому середніх літніх температур", - пояснив Осадчий.

За його словами, це не означає, що наступне літо буде так само аномально спекотним. В той же час він наголосив, що в будь-якому випадку ще 5-7 років доведеться жити в умовах високих температур в літній період. А з 2012 року почнеться плавна фаза спаду температур, яка триватиме приблизно 30-32 роки.

Він також зазначив, що за останні 30 років загальна кількість опадів на території нашої країни зовсім не зменшилось.

"Я вважаю, що не варто казати, що в найближчі роки нашу країну чекає опустелювання. Приблизно аналогічна ситуація, але на 0,2-0,3 градуси нижче, була влітку 1936 року, 38-го та 48-го років. Середня температура в окремі дні в Києві була 39,4 градуси. Тобто, це вже в нас було", - наголосив він.

Осадчий повідомив, що згідно з дослідженнями науковців, зафіксовано підвищення середньої температури навколишнього середовища в зимовий період – за останні сто років на 3 градуси. Таке зростання розпочалося приблизно з 30-х років минулого століття.

Також науковець зазначив, що в Україні найбільш піддаватимуться стихійним лихам гірські регіони – Крим та Карпати. Він пояснив, що саме гірським системам властиві стихійні явища при зміні кліматичних умов.

На сьогодні вчені ще до кінця не з'ясували, за рахунок чого відбувається глобальне потепління клімату, додав він.

Нагадаємо, раніше екологи заявляли, що в Україні, як і в усьому світі, відбувається зміна клімату, яка може привести до наступу пустель на нашу територію.

Читайте також:

Екологи: на Україну наступають пустелі

Екологи стверджують: наступне літо буде не таким спекотним

У Криму море прогрілося до рекордної температури

Через 20 років людство відчує наслідки глобального потепління

ВідеоНауковці прогнозують спекотне літо у найближчі 7 років

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: