Науковці спрогнозували, коли в Україні може закінчитись епідемія коронавірусу

Автор
Надія ПонькоНадія Понько
Дата публікації
Перегляди
8519
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Науковці спрогнозували, коли в Україні може закінчитись епідемія коронавірусу

Фото: Віктор Ляшко/Facebook

Все залежить від появи вакцини і щеплення населення.

Стрімке поширення коронавірусу серед українців може зупинити вакцинація, але щоб відчути її вплив, знадобиться ще щонайменше півроку. 

Про це розповіли українські вчені виданню "РБК-Україна".

Очікується, що в Україні вакцина з'явиться приблизно у другому кварталі 2021 року і населення будуть вакцинувати до кінця 2021 року. "Думаю, що вакцини запрацюють, і, врешті-решт, вірусна інфекція піде на спад, починаючи з 2022 року", – сказав директор Інституту біохімії імені О.В. Палладіна НАН України, лікар біологічних наук Сергій Комісаренко.

А от керівник програм охорони здоров'я ЮНІСЕФ в Україні Андрій Славуцький не такий оптимістичний і вважає, що для українців вакцина стане доступною лише в третьому кварталі наступного року (липень-вересень).

Водночас лікар-епідеміолог, голова ГО "Інфекційний контроль в Україні" Андрій Александрін також сподівається, що вакцинація в Україні дійсно почнеться хоча б восени 2021 року, тоді можна сподіватись, що спад захворюваності COVID-19 варто очікувати до червня 2022 року.

Нагадаємо, що голова ВООЗ Тедрос Адханом Гебреєсус висловив побоювання, що існує великий ризик того, що найбідніші і найвразливіші будуть розтоптані в гонитві за вакциною. 

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
8519
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація