Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Науковець розповів про ефективність експрестестів для діагностики коронавірусу

Сергій Комісаренко каже, що ескпрестести для діагностики інфікування новою коронавірусною інфекцією проводити треба, адже вони швидко дають результат.

Ескпрестести для діагностики інфікування новою коронавірусною інфекцією проводити треба, адже вони швидко дають результат.

Про це в ефірі "Право на владу" на 1+1 розповів академік НАНУ, директор Інституту біохімії ім.О.В.Палладіна Сергій Комісаренко.

За словами науковця, важливі як швидкі експрестести, так і ті, які використовують у лікарнях. "Але вони (експрестести - Ред.) не є швидкими по детекції існування вірусу. Вони основані на тому, що на зустрічі з вірусом наша імунна система виробляє антитіла протеїнових імуноглобулінів. Поява цих тіл нешвидка, а зявляється на пяти, шостий, сьомий, а інколи і восьмий день, коли їх уже можна детектувати. Але потрібен проміжок часу", - розповів Сергій Комісаренко.

Науковець пояснив, такі тести важливі й тим, що коли вірус зникає з організму людини за рахунок дії імунної системи, вірус уже не побачите. "Діагностика другого типу не буде вже працювати, а перша буде. Вона допомагає відстежувати епідемічні процеси", - каже вчений. 

Нагадаємо, 11 березня Кабінет міністрів України на три тижні запровадив карантин на всій території України задля протидії коронавірусу з Китаю. Кабміном запропоновано встановлення обмежень на проведення масових заходів, у яких запланована участь 200 та більше осіб. Але це не стосується заходів державної необхідності. Проведення спортивних заходів можливе з дозволу міжнародних організацій, без глядачів. Також Україна закриває кордониРоботу метро, а також автомобільне, залізничне та авіасполучення між містами й областями від 18 березня в Україні також буде тимчасово обмежено. Низка регіонів зачинила навчальні заклади та ввела низку жорстких обмежень - від закриття закладів громадського харчування до заборони виїзду та в'їзду до міста. За 2 тижні після цього Кабмін запровадив режим надзвичайної ситуації на всій території України та подовжив карантин на місяць - до 24 квітня. 

В Україні 3 березня зафіксували перший випадок зараження на коронавірус COVID-19. Інфікованим виявився мешканець Чернівецької області. Він незадовго до цього повернувся з дружиною з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. 

Після цього про виявлення коронавірусу почали повідомляти і в інших областях. Епіцентром спалаху в Україні стала саме Чернівецька область, де хворобу діагностують найбільше. Через активне поширення хвороби деякі українські області запровадили режим надзвичайної ситуації. За актуальними новинами щодо поширення коронавірусу в Україні, кількості хворих та летальних випадків, а також засобами боротьби про COVID-19 стежте на сайті ТСН.ua.

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції