Навала злодіїв у законі: чому елітарні бандити їдуть до України та починають тут свою незаконну діяльність

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Їх приваблює м’який кримінальний кодекс.

Ледь не щотижня останнім часом українські правоохоронці звітують про затримання елітарних злочинців і їхніх банд. І серед них здебільшого неслов’янські прізвища.

Про це йдеться у сюжеті ТСН.Тиждень.

Відео Чому в Україні зросла кількість затримань іноземних бандитів – ТСН.Тиждень з’ясовував

Ліквідація Шота Чічіашвілі, випровадження з країни Тенґо Пітерського, затримання Самвела Донецького тощо. Ледь не щотижня останнім часом українські правоохоронці звітують про затримання таких небезпечних злочинців і їхніх банд. Що притягує до України кримінальних авторитетів і як захиститися від цієї кривавої навали – дивіться.    

Чому в Україні зросла кількість затримань іноземних бандитів – ТСН.Тиждень з’ясовував

Але не варто думати, що авторитет в законі – ворочає лише великими грішми, золотом та діамантами. Такі люди контролюють все: від дрібного злодюжки, який поцупив ваш гаманець у маршрутці – до професійних кілерів та міжнародних наркокартелів. І чим більше їх в Україні - тим небезпечніше нам з вами.

Це - оперативні кадри гучної спецоперації з жорстокою стріляниною в Хотянівці, на Київщині. Яка закінчилася вогнестрільними пораненнями для двох спецпризначенців. Та ліквідацією небезпечного рецидивіста – Шота Чічіашвілі. Його наприкінці дев'яностих-початку двохтисячних у Грузії вважали терористом номер один.

Подивіться, як професійно - відразу з двох стволів – і, на жаль, влучно із спецприйомами стріляє по поліцейських бандит. І не спроста: Чічіашвілі – колишній спецпризначенець МВС Грузії, якого у 98-му, якщо вірити грузинським ЗМІ, звільнили за невідповідність обійманій посаді. Він перебрався до Панкіської ущелини, малоконтрольованого офіційним Тбілісі району де, згідно з даними грузинських правоохоронців, промишляв криміналом.

Викрадення двох співробітниць Міжнародного Червоного Хреста - італійки та француженки, британського бізнесмена, двох іспанських підприємців, а також грузинського священика, депутата разом із нареченою та навіть співробітника спецзагону урядової охорони Грузії – приписують саме до діяльності Чічіашвілі.

На початку двохтисячних його оголошують у міжнародний розшук. Знаходять у Москві і екстрадують до Тбілісі. За всі свої злодіяння він отримує 22 роки в’язниці. Його добре пам’ятає тодішній президент Грузії Міхеіл Саакашвілі, який певен – місія злочинця була в Україні багатовекторною.

"Він дуже був зацікавлений в людях мого оточення  і, звичайно, він був зацікавлений в мені. Немає жодних секретів чи таємниць. З ним, як я знаю, приїхали  й інші люди. Людина мала і ізраїльський паспорт, і словацький паспорт. Це великий міжнародний синдикат", - підкреслив він.

Нова грузинська влада у  2013-му випустила Чічіашвілі з в'язниції. Оголосила амністію. Кажуть, він одразу поїхав в Україну. Та не закріпився тут і повернувся на батьківщину до того, що робить найкраще, - викрадення людей для викупу.

У замаху на своє життя грузинський депутат Ґіві Тарґамадзе звинувачує саме Чічіашвілі. У 2016-му його машину підривають у центрі Тбілісі. Дивом тоді Тарґамадзе залишився живим. 9 вересня 2019 року Чічіашвілі знову потрапляє в поле зору наших правоохоронців. У Києві разом із спільниками він намагається викрасти іранського бізнесмена. Спроба провалюється.

"Відразу після скоєного компанія почала розбігатися, але правоохоронці затримали трьох учасників цього інциденту. Чоловік, який безпосередньо дістав зброю і стріляв у правоохоронців зараз перебуває у розшуку", - розповіли тоді у столичній поліції.

22 вересня пізно ввечері столичні поліцейські помітили дивно припаркований ВАЗ та четвірку  підозрілих чоловіків біля нього на виїзді з Києва в бік Хотянівки. Біля придорожнього ресторану.

Відразу знайти втікача не вдалося – ліс та темрява його врятували. Тоді він випустив щонайменше 7 бойових куль у поліціянтів, але не влучив. Його розшукували 10 днів. І знайшли неподалік Києва – у тій самій Хотянівці в непримітному будівельному вагончику. 2 жовтня на світанку спецпризначенці КОРДу в’їжджають у селище. У відповідь - постріли на ураження.

Здаватися Чічіашвілі точно не збирався. Поранених спецпризначенців  відразу доправили в головний шпиталь МВС. Життя одному з них зберіг бронежилет.

У злочинця виявили  три пістолети, безліч магазинів та кілька іноземних паспортів. Він був так званим злодієм у законі. І саме це робить його особливо небезпечним для України. Бо ці так звані авторитети з теренів колишнього Союзу, буквально атакують наші кордони. І законодавчого механізму їхньої нейтралізації  немає. А отже, це не останні поранені поліцейські.

Навала такої кількості злочинців з інших країн пов’язана з м’яким українським кримінальним кодексом. У Грузії ще 10 років тому ухвалили Закон, за яким - назвався авторитетом - потрапляєш у в’язницю. 

За даними поліції, більше ніж половина злодіїв у Законі - грузини. У 2013-му після зміни влади в Грузії - сталася масштабна амністія. Багатьох випустили, як і Шота Чічіашвілі, але дали добу – аби покинути країну. Саме тоді грузини масово поїхали до нас і в сусідню Росію. Але навесні цього року РФ також посилює відповідальність ледь не до довічного. Тож Україна стає ласим прихистком для таких бандюганів. І Росія до речі в цьому  дуже зацікавлена.

"Вони намагаються заробляти на всьому. Вони намагаються брати під контроль якихось дрібних злодюжок, які промишляють якимось крадіжками, якимось чином контролювати їх, брати з них частину данини, ніби як за керування цією злочинною діяльністю, або як за захист ніби як цієї злочинної діяльності, але вони так само намагаються влізти і в набагато більш такі сучасні технологічні бізнес-процеси", - розповідає речник Міністерства внутрішніх справ України Артем Шевченко.

Їх цікавить усе, де є гроші. А цей злочинний статус їм потрібен для залякування. У нас був шанс захистити себе ще 3 роки тому. Але у 16-му схожий закон українські депутати не підтримали. Тож, сподіваємося на розум нинішніх. Адже кожен день зволікання дає шанс цій кривавій зграї  розширювати свій вплив . Яка тягне в Україну дедалі нових кримінальних приблуд.

Ірина Курило

Залиште свій коментар

Вибір редакції