Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Навіщо списувати, якщо оцінок немає? Українські вчителі побачили школу у Фінляндії

Передовий досвіт педагоги планують привезти на батьківщину.

Українські педагоги продовжують знайомитися із системою освіти у Фінляндії. Тамтешні початкова школа триває 6 років і до 4 класу присвячена іграм, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

У закладі діти навіть ходять у спортивному одязі й босі, аби мати максимально комфортні умови. Ускладнюється програма лише з 5 класу – додається суспільствознавство. На уроках учні використовують планшети. Їх, а також усе інше приладдя та навчальні матеріали купує школа. Початкова освіта у Фінляндії безкоштовна. Дітей навчають шукати відповіді на поставлені питання в інтернеті. Складніші питання, які неможна розв'язати за допомогою лише однієї статті з Вікіпедії, спонукають дітей аналізувати інформацію з різних джерел. Учителька пояснює 5-класникам, що не всім джерелам інформації можна довіряти.

Відео Сучасна українська школа має запрацювати з 2018 року

На математиці діти можуть сидіти, стояти чи ходити – аби їм було зручно. Щойно діти розв'яжуть завдання – вони можуть підійти до дошки і подивитися правильну відповідь. Учителька не переживає, що діти списуватимуть, бо за неправильну відповідь ніхто не поставить оцінку – їх тут немає. "Навіщо їм списувати, якщо вони можуть підійти до мене і попросити допомоги – і я все поясню", - дивується вчителька.

Більшість матеріалу учні проходять на уроці. До дому отримують мінімум домашнього завдання. Деколи завдання бувають такими цікавими, що навіть дорослі приєднуються до їх виконання. "Вони вивчали всі дерева в нашому регіоні. Ми дивилися в інтернеті, все використовували, на велосипеді їздили вздовж річки", - розповідають у родині.

Фіни вважають, що школа в житті дитини не повинна займати більше 30% часу. Батьки зацікавлені в тому, щоб діти займалися ще кількома видами творчості або спорту. Місцеві фахівці прорахували, що з 10 років у дітей падає цікавість до навчання. Саме в цей період учителі намагаються ознайомити їх із різними предметами, аби ті знайшли себе якщо не в науках, то в музиці чи праці – і далі віддавали перевагу улюбленій справі. Музичному класу у фінській школі може позаздрити в іншій країні цілий оркестр, а кабінет праці виглядає, як найсучасніша майстерня. У вчителя є максимум свободи у викладанні матеріалу. Від цієї особливості і в наших викладачів світяться очі. У Міносвіти їх обнадіюють, що ера зубріння закінчується, і з 2018 року українська школа перейде на нові рейки – авторські програми і перевагу творчості над механічним накопиченням різноманітних знань.

Як уже повідомлялося, українці намагаються розгадати загадки фінської системи освіти, котра народжує парадокс: менше вчитись, але більше знати. 30 освітян завдяки Інституту міжнародної академічної та наукової співпраці вирушили познайомитися ближче з навчальним процесом, який вважається найкращим у світі.

Кореспондент ТСН Ірина Маркевич

Залиште свій коментар

Вибір редакції