"Навіть не питайте, що будемо возити". Історія українського моряка, засудженого у Греції на 180 років

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Денис Бровченко влаштувався капітаном на турецьку яхту. За роботу пропонували 5-10 тисяч доларів.

Українець Денис Бровченко, засуджений у Греції на 180 років за перевезення нелегалів, дізнався про суть роботи вже після прибуття до Туреччини за оголошенням з Інтернету.

Як розповів ТСН.ua брат засудженого Андрій Єрмакович, Денис наважився на роботу за кордоном через складне фінансове становище – через проблеми у бізнесі він мав великі борги.

"Він раніше був моряком високого рангу, помічник капітана. І в Інтернеті знайшли оголошення, що шукають працівника зі знанням морської справи, капітана. Зарплату обіцяли божевільну – 5-10 тисяч доларів за місяць", - розповів Андрій.

Денис Бровченко_1
ТСН.ua
Денис Бровченко

Денис полетів до Туреччини взимку 2017 року. І вже на місці власники яхти натякнули на суть роботи.

"Йому сказали, що у них все налагоджено. Сказали: "Ви навіть не запитуйте, що будемо возити. Це не наркотики. Ви допомагаєте людям втекти від війни, а ми вам за це будемо платити гроші. Але гроші тільки тоді, коли ви довезете людей, припустимо, до Італії. Ми вас завантажуємо, ви 5-6 днів йдете морем", - переповів Андрій.

ВідеоНа 180 років сів за ґрати український моряк Денис Бровченко

Українець перевозив сирійських біженців. Вирок обрав суд Греції. В цій країні дуже суворі закони щодо нелегалів. Сотня українців вже у в’язницях, стільки ж – під слідством. Ще місяць тому правозахисники заявляли, що покарання – остаточне.

На 180 років сів за ґрати український моряк Денис Бровченко

Брат засудженого зауважив, що для такої подорожі морем на маленькому судні треба мати гарні мореплавні вміння, адже у разі щонайменшої небезпеки, наприклад, посилення шторму, перелякані нелегали можуть самі викликати берегову охорону.

"Адже всі люди з мобільними телефонами. І щойно виникає якась небезпека, всі починають телефонувати до берегової охорони. Тобто в основному моряки потрапляють у такі ситуації через те, що люди злякалися шторму, зателефонували, викликали берегову охорону і вона їх забрала", - розповів Андрій.

Дениса затримали приблизно у травні. За словами його брата, він кілька місяців провів у Туреччині, готуючи судно та очікуючи на гарну погоду, коли їм дадуть наказ вирушати в море. Причому, каже Андрій, затримання судна скидалося на заздалегідь підготовлену акцію.

Денис Бровченко_2
ТСН.ua
Брат Дениса Андрій Єрмакович

"Наскільки я зрозумів зі слів адвоката, вони тільки відійшли від берега Туреччини й одразу зявилася турецька поліція. Це було дуже схоже на якусь підставу. Денис почав від них тікати, поліцейські відкрили вогонь на ураження. На зустріч виїхала вже грецька берегова охорона. Денис причалив до першого острова, це виявився грецький острів Хіос, за 10 км від турецького кордону. Він там намагався втекти, але його впіймали", - розповів Андрій, додавши що за місяць до арешту брата бачив у турецьких новинах попередження контрабандистам від турецької влади.

Після арешту Дениса деякий час тримали на острові Хіос, пізніше його перевели в Афіни до в'язниці Коридаллос.

З Денисом на судні також були двоє українців – хлопець років 20 і 27-річна дівчина Маша, у якої у Запоріжжі лишилася маленька дитина.

"Вона, мабуть, також захотіла романтичної поїздки на яхті і заробити грошей. Я так зрозумів, що їх усіх до 180 років і засудили", - додав Андрій.

Справу Дениса вів приватний адвокат, послуги якого коштували 7 тисяч доларів. За словами дружини засудженого, адвокат начебто добре вів справу, але вже під час засідання судді щось не сподобалося. 

"Вони звичайно кажуть, що консул не приділяє цьому уваги. А як каже сам консул, він вже втомився їздити. Мовляв, щомісяця прибуває натовп таких романтиків-українців, які хочуть заробити багато грошей і безпечно повернутися додому. Кажуть, що в жодній країні немає такого бізнесу, як вигадали турки, і таких дурнів, які погоджувалися б на заздалегідь провальну аферу", - переповів Андрій.

Як повідомлялося раніше, до Афін щодо питання ув'язнених українців їздив український дипломат Василь Кирилич. Він мав зустрічі з представником міністерства юстиції, генпрокурором, а також відвідав українських бранців у в’язниці.

Кирилич каже, що грецький уряд розуміє, що більшість моряків – це жертви шахраїв-роботодавців, але примусити суди вийти з-за меж закону важко. "Відповідно до грецького кримінального кодексу, перевізник отримує 25 років за ґратами. Все інше, тобто терміни понад 100 років, є символічними. Їх дають, залежно від кількості мігрантів", - пояснив Кирилич. 

Через дипломата ув’язнені моряки передали на Батьківщину відео з грецької буцегарні. На ньому капітан Бровченко посміхається, попри надсуворий вирок. Втім 180 років тюрми можуть перетворитися на 8, якщо гарно попрацюють юристи. Адже засуджені в Греції часто сидять лише третину терміну, а реальний складає 25 років. Власне, за такими домовленостями до Греції найближчими днями і вирушає українська делегація.

Залиште свій коментар

Вибір редакції