Навіяно масовою культурою: Супрун пояснила основу міфу про клінічні випробування ліків

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

В Україні переважно випробовують ліки з уже підтвердженою дією.

Про клінічні випробування ліків є міф, що це щось страшне та загрозливе для людей, які беруть в них участь. Він частково навіяний недостатньою кількістю інформації, а частково — масовою культурою, на кшталт фантастичних фільмів про супергероїв, де люди після вживання невідомих речовин отримували надздібності або ж перетворювалися на чудовиська.

Про це розповіла в.о. міністра охорони здоров’я України Уляна Супрун у Facbebook.

Про клінічні випробування ліків є міф, що це щось страшне та загрозливе для людей, які беруть в них участь. Він частково...

Опубліковано Уляна Супрун Понеділок, 8 жовтня 2018 р.

«Якщо коротко — дослідження допомагають пацієнтам із дуже складними захворюваннями отримати доступ до інноваційних ліків і повний медичний супровід за кошти фармвиробника, тобто абсолютно безкоштовно. Українським лікарям — отримати досвід роботи з найбільш сучасними світовими методами лікування.

В Україні завдяки клінічним дослідженням можна отримати безоплатну медичну допомогу в області онкології, психіатрії та неврології, гастроентерології, ревматології, кардіології, ендокринології та гематології. Загалом найбільше випробувань стосуються саме таких захворювань, які важко піддаються лікуванню, стають причиною інвалідності, або ж суттєво погіршують якість життя людини», - пояснила Супрун.

За її словами, така можливість — дуже цінна для пацієнтів з тяжкими хворобами, які не мають коштів на лікування або на ринку просто немає дієвих ліків саме для них.

В Україні переважно випробовують ліки з уже підтвердженою дією. Це дослідження 3-ї фази, коли ліки випробувано на безпеку та дієвість — 64% усіх клінічних досліджень в Україні у 2017 році були саме такі. Їхньою задачею є уточнити дозування, порівняти ефективність з іншими препаратами, або визначити побічні ефекти. Шансів отримати користь від такого лікування набагато більше, аніж ризиків.

«Звісно, є дослідження 1-ї та 2-ї фази, коли треба перевірити, чи безпечний препарат, чи зберігається він в організмі потрібний час, щоби почати діяти, чи може він запобігти захворюванню. В них беруть участь невеликі групи людей — здорових добровольців або пацієнтів з хворобами, які має лікувати препарат. Чи погоджуватися брати участь в дослідженні — завжди власне бажання людини», - додала посадовець.

Всього в Україні триває 502 активних клінічних випробування і щороку кількість збільшується. Понад три чверті клінічних випробувань, які схвалюють до проведення в Україні – це міжнародні дослідження препаратів, що одночасно проходять випробування у багатьох країнах світу.

Клінічні випробування проводяться по всій території України, проте найбільше досліджень триває у Києві, Харківські, Дніпропетровській та Львівській областях.

У Реєстрі клінічних випробувань лікарських засобів можна знайти інформацію про те, які випробування проводяться у вашому регіоні - https://clinicaltrials.dec.gov.ua/.

«Дуже важливо, щоб медичні працівники допомагали пацієнтам дізнатися про таку можливість лікування. Це допоможе врятувати більше життів», - резюмувала Супрун.

ВідеоПраво на ліки. Як дізнатись, які препарати можна отримати безкоштовно

Якщо вам відмовляють у безкоштовних медикаментах у стаціонарі, ви можете вимагати в лікарні перелік усіх наявних препаратів на складі. Лікарняні заклади передусім мають закуповувати ліки з національного переліку, а поточну інформацію оприлюднювати у відділеннях та електронних ресурсах. Де шукати інформацію, на які препарати мають право пацієнти, - далі в ТСН.

Право на ліки. Як дізнатись, які препарати можна отримати безкоштовно

Нагадаємо, що раніше повідомлялося, що за рік українці віддали 14 мільярдів гривень за ліки з сумнівною репутацією

Залиште свій коментар

Вибір редакції