Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Найбільш профінансовані державою фільми провалилися в українському кінопрокаті

Натомість комерційно успішними стали стрічки, в яких бюджетна частка була найменшою.

Держава виділяє кошти на фільми, які в прокаті не мають успіху. Після Революції Гідності в Україні зняли 38 повнометражних стрічок, що в рази більше за роки до того, але не всі картини стають успішними, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Учасникам наради показують нарізку сучасних  фільмів, міністр культури хитає головою в такт музики, всі погоджуються: нарешті українське кіно можна дивитися. "На перший план виходить не лише питання кількості, а й якості продукції", - констатує пан Розенко. Утім перед кожним новим роком кіноринок мусить хіба що ворожити, скільки грошей дадуть на кінематограф. "Кожен рік ми повинні ходити і випрошувати гроші на кіно. Це абсурд! А що буде після виборів? Ну, дай Боже, щоб було добре, ну, але це не факт, що так буде", - каже пан Княжицький.

ВідеоТелевізійні менеджери просять державу більше коштів спрямувати на серіали

Держава виділяє кошти на ті фільми, які в прокаті не мають успіху, а отже - завдають збитків або виходять у нуль. Після Революції Гідності в Україні зняли 38 повнометражних стрічок. І це в рази більше за всі роки до того. Утім, не всі картини стають успішними в прокаті. 

Телевізійні менеджери просять державу більше коштів спрямувати на серіали

У Верховній Раді уже три роки лежить законопроект, який би захистив українське кіно від примх політиків, але наразі депутати підтримали його лише в першому читанні. Та й гроші вирішують не все, бо держава дає кошти на ті фільми, які залишають глядача байдужими. "Чим менше держава вкладає у фільм, тим краще він іде в прокаті, і навпаки", - пояснює генеральний директор "1+1 Медіа" Олександр Ткаченко. Наприклад, фільми "Позивний Бандерас", "Таємний щоденник Симона Петлюри" та "Шляхетні волоцюги" держава оплатила приблизно на 50%, загалом це майже 62 мільйони гривень. У результаті "Бандерас" та "Щоденник Петлюри" зібрали в касах лише двадцяту частину своєї вартості, а "Волоцюги" відробили лише 2% витрачених на них бюджетних гривень.

А ось ситуація зі "Скаженим весіллям" кардинально інша. Держкіно оплатило лише десяту частину бюджету цієї комедії, натомість уже зараз стрічка заробила вп’ятеро більше свого кошторису.  Тож, закликає гендиректор "1+1 Медіа", варто спрямувати бюджетні кошти на виробництво українських серіалів. "Ми не говоримо про фінансування 50 відсотків на епізод – хоча б 25-30! Але цього вже достаньо, щоб серіали українською мовою були в ефірі", - пояснює він.

Цього року на українське кіно нардепи виділили мільярд гривень. Наступного, сподіваються в профільних відомствах, народні обранці виділять удвічі більше.

Кореспондент ТСН Дмитро Фурдак

Залиште свій коментар

Вибір редакції