Найбільша єврейська організація України підтримала будівництво меморіалу в Бабиному Яру

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Найбільша єврейська організація України підтримала будівництво меморіалу в Бабиному Яру

2020, листопад, Україна, Київ. Сучасний вигляд урочища Бабин Яр. Фото з фондів BYHMC

ОЄОУ закликала лідерів єврейських організацій України виступити на підтримку будівництва меморіального комплексу

Об'єднана єврейська община України заявляє про повну підтримку будівництва Меморіалу пам'яті в Бабиному Яру Меморіальним центром Голокосту "Бабин Яр".

Заяву на підтримку будівництва меморіалу в Бабиному Яру вони розмістили у Telegram-каналі.

Там заявили, що деякі громадські організації, без усіляких підстав імітуючи думку всієї єврейської громади України, перешкоджають будівництву меморіального центру в Бабиному Яру.

"Питання меморіалізації всесвітньо відомої трагедії Бабиного Яру має високий пріоритет важливості і вимагає негайного просування з максимальним рівнем підтримки, який є в суспільстві. У разі відсутності вирішення питання найближчим часом існує високий ризик того, що в Бабиному Яру меморіальний комплекс не буде побудований ніколи. Об'єднана єврейська община України заявляє про повну підтримку будівництва Меморіалу пам'яті в Бабиному Яру Меморіальним центром Голокосту "Бабин Яр", - йдеться в заяві.

Також ОЄОУ закликала лідерів єврейських організацій України виступити на підтримку будівництва меморіального комплексу в Бабиному Яру та починає збір відповідних листів.

Нагадаємо, урочище Бабин Яр у Києві стало місцем масових розстрілів євреїв, ромів, а також українців та представників інших національностей у роки Другої світової війни. Одним із наймасовіших вбивств за часи Голокосту став розстріл 33771 єврея у Бабиному Яру 29-30 вересня 1941 року за наказом німецької окупаційної адміністрації. Всього за період німецької окупації Києва в урочищі було вбито понад 100 тисяч людей.

Наступна публікація