Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
"Найбільше жахіття з побаченого": під Києвом серед поля викинули 160 тонн мертвої курятини

Селяни просять захистити їх від сусідньої птахофабрики.

Могильник дохлих курей з’явився біля села Гаврилівка на Київщині. Місцеві жителі жаліються, що птахоферма постійно вивозить відходи виробництва на взяте в оренду поле, через що гниль потрапляє в землю та ґрунтові води, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Навколо звалища дохлятини стоїть нестерпний сморід. "Це – найбільше жахіття, яке я бачила", - зізнається еколог Тамара Харчилава, яка спеціалізується на темі промислового тваринництва. Способом утилізації відходів вона відверто нажахана. "Чітко видно, що це кров, он лапи курячі стирчать, але це все просочується в ґрунт… Сховища мають бути бетонними", - пояснює фахівець Національного екологічного центру.

ВідеоНа Київщині жителі села звинувачують птахоферму у створенні могильника курей

Люди кажуть, що сморід в оселях – не єдина проблема, пов’язана з таким господарюванням на птахофабриці. З незрозумілих причин у прилеглих будинках почали хворіти діти. "Лікарі не можуть встановити діагноз", - розповідають селяни.

На птахофабриці ж пояснюють, що місяць тому сталася надзвичайна ситуація – вночі відімкнули електрику, через що зупинилися системи вентиляції і птиця задихнулася. "Отримали великий падіж – тільки на одній фермі 64 тисячі трупів вагою 2,5 кг", - поясник виконавчий директор Олексій Марченко. Близько 160 тонн тушок утилізувати за раз не змогли, тому вивезли їх у поле. З котрого обіцяють забрати протягом тижня.

Контрольні служби зафіксували порушення і почали перевірку. "За результатами це буде або позов до суду, або штрафні санкції". – попередив начальник Вишгородського районного управління Держпродспоживслужби Юрій Ротаєнко. Екологи мають підрахувати збитки, завдані довкіллю, однак місцеві жителі в дієвість штрафів не вірять. Вони твердять, що на околицях Гаврилівки роками заривають у землю десятки тон курячого непотребу.

Кореспондент ТСН Ігор Бондаренко

Залиште свій коментар

Вибір редакції