Найбільшими порушниками прав людини визнали Могильова, Табачника і Азарова

Українські правозахисники визначились із претендентами на премію "Будяк року", яка вручається за найгірші порушення прав людини.

Прем’єр-міністр Микола Азаров, голова СБУ Валерій Хорошковський, міністр внутрішніх справ Анатолій Могильов та глава Міносвіти Дмитро Табачник є претендентами на антипремію "Будяк року", яку вручають правозахисники за найгірші порушення прав людини в Україні.

10 грудня Україна дізнається, хто з чиновників або організацій найбрутальніше порушував права людини, але з головними претендентами оргкомітет Української Гельсінської спілки з прав людини, яка вручає антипремію, вже визначився.

Як повідомив член правління Української Гельсінської спілки Євген Захаров, загалом номінантів десять. Зокрема, шанс отримати "Будяк року" є в усієї адміністрації президента України - за незаконний збір приватної інформації про соціально активних людей.

Також гідним номінантом вважають голову СБУ Валерія Хорошковського. Зокрема, за використовування спецслужби для боротьби з опозицією і через конфлікт інтересів. "Голова СБУ одночасно і власник найбільшого медіа-холдінгу країни, і член Вищої ради юстиції, яка призначає та звільняє суддів", - нагадує Захаров .

Майже рекордсменом за кількістю аргументів на право отримати "Будяк року" є міністр внутрішніх справ Анатолій Могильов. Окрім великого числа скарг від затриманих на дії міліції, йому закидають ще й негідне ставлення до самих міліціонерів.

Як розповідає Захаров, у той час, як для вищих ешелонів МВС закуповують дорогі автомобілі, у сотнях райвідділків міліції в Україні немає туалетів.

Міністр освіти Дмитро Табачник також може отримати "Будяк року" - за провальне зовнішнє тестування, переписування підручників історії та намагання запровадити у вищій школі платні послуги, повідомив Захаров.

Претендентом на антипремію є й прем'єр-міністр Микола Азаров. Його можуть "нагородити" за дискримінацію жінок. Захаров нагадав, що в українському уряді жінок немає, а його керівник неодноразово казав, що керувати - це нежіноча справа.

Читайте також:

Азаров назвав Податковий кодекс "подарунком для підприємців"

Табачник переконаний, що українці вимруть через національну однорідність

Посольство України відхрестилося від розкішної вечері Хорошковського

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: