"Найбільший призов": в ООН підрахували, скільки кримчан цього року примусили служити в Збройних силах РФ

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Кримським мешканцям було винесено 29 обвинувальних вироків за ухилення від призову.

У червні поточного року в окупованому Криму завершилася кампанія з примусового призову мешканців Криму до Збройних сил Російської Федерації. Їхня кількість стала рекордною - 3 300 чоловіків.  

Про це йдеться у доповіді Офісу ООН з прав людини щодо ситуації з правами людини в Україні, яка охоплює період від 16 травня до 15 серпня 2019 року.

"З урахуванням цієї цифри загальна кількість кримських призовників становить щонайменше 18 тис. чоловіків", - йдеться в доповіді. 

Зазначається, що деякі особи, призвані в рамках весняної кампанії 2019 року, як і у попередні чотири призови від 2017 року, були направлені на військові бази у Російській Федерації.

УВКПЛ установило, що кримським мешканцям було винесено 29 обвинувальних вироків за ухилення від призову, за яке кримінальне законодавство Російської Федерації передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до
двох років. Чотири вироки були винесені у першому півріччі 2019 року, 22 – 2018 року, три – 2017 року.

За винятком одного випадку, де обвинуваченого було засуджено до умовного терміну позбавлення волі, обвинувачені були оштрафовані у кримінальному порядку на суму від 5 тис. до 60 тис. російських рублів (80-902 доларів).

Як повідомлялося, на території, що контролюється українським урядом, Управління Верховного комісара з прав людини задокументувало випадки свавільних арештів і затримань співробітниками СБУ осіб, які, за твердженнями, пов'язані з озброєними групами.

Відео Європейський суд з прав людини у Страсбурзі почав розгляд кримського питання

На слуханнях Україна доводить, що Росія здійснює повний контроль над анексованим півостровом з лютого 2014 й саме відтоді несе всю відповідальність за порушення прав людини в Криму. Росія ж заявляє, що господарювати там почала лише в березні, хоча зелені чоловічки та російські блокпости в Криму з’явилися значно раніше.    

Європейський суд з прав людини у Страсбурзі почав розгляд кримського питання

Залиште свій коментар

Вибір редакції