Найкращим містом України визнано Харків

Харків - перше місто Східної України, яке очолило рейтинг найкращих міст для життя. До цього три роки поспіль верхні рядки в списку займали Івано-Франківськ, Чернівці і Львів.

Найкращим містом для життя в Україні став Харків. Про це повідомляє видання "Фокус", яке представило рейтинг "55 найкращих міст для життя в Україні".

За рік Харків піднявся на 5 сходинок рейтингу, зміцнивши свої позиції і за такими показниками, як середня зарплата і туристична привабливість. Також Харків був названий містом з найкращими можливостями для отримання в ньому вищої освіти.

Харків - перше місто Східної України, якому вдалося очолити рейтинг найкращих міст для життя. До цього три роки поспіль верхні рядки в списку займали Івано-Франківськ, Чернівці і Львів.

Четвертий рік поспіль друге місце рейтингу залишається за Києвом. Не дивлячись на те, що столиця показала найвищий рівень ділової активності і найнижчий рівень безробіття, була визнана найпривабливішим містом з туристичної точки зору і містом з найвищим рівнем культури, стати лідером Києву перешкодив високий рівень злочинності, погана екологія і ціни на нерухомість.

За останнім критерієм столиця поступається лише Ялті, де квадратний метр однокімнатної квартири обійдеться мінімум в 2,2 тисячі доларів - на 100 доларів дорожче, ніж у Києві.

Слідом за Києвом у рейтингу йдуть Івано-Франківськ і Чернівці. Замикає першу п'ятірку найкращих міст для життя в Україні Мукачево, за останній рік місто піднялося на 15 позицій.

Проривом рейтингу став Славутич, який порівняно з минулим роком піднявся на 28 пунктів і опинився на десятому місці. У цьому місті одні з найвищих витрат міського бюджету на людину, порівняно недорога нерухомість і хороший рівень житлово-комунальних послуг. При цьому в Славутичі найнижчий з досліджуваних міст рівень злочинності - на 10 тисяч людей тут припадає трохи більше 46 правопорушень.

"Містом з найбільшою зарплатою як і раніше залишається Енергодар - тут в середньому отримують більше 4 000 гривень. Водночас у цьому місті один з найвищих рівнів безробіття", - пише "Фокус".

У 2010 році в рейтингу з'явилися одразу три міста-новачки: Кузнецовськ (27 місце рейтингу), Южне (13 місце рейтингу) і Комсомольск (32 місце рейтингу). Мешканцям Кузнецовська порівняно з населенням інших міст рейтингу надаються найякісніші комунальні послуги. А в Южному на одного городянина з міського бюджету витрачається найбільше коштів - 3 976 гривень. Крім того, низький рівень злочинності і безробіття допомогли місту з населенням усього трохи більше 28 тисяч одразу опинитися на 13-му рядку списку.

Найбільше в рейтингу "Фокусу" втратив Чернігів, який опустився з 11-го на 44-е місце. За рік практично усі його показники погіршились вдвічі. Зокрема, цього року Чернігів істотно скоротив витрати бюджету на одного городянина. І навіть не дивлячись на те, що середня зарплата тут виросла в порівнянні з 2009-м на 200 гривень, це значно менше, ніж в інших містах.

Читайте також:

Найбільш комфортним містом для проживання визнано Донецьк

Луганськ визнано бандитською столицею України

Львів визнано найкращим містом для життя в Україні

ВідеоНайкращим містом України визнано Харків

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: