Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Найкращий військовий парад України. Як у Києві святкують 25-річчя Незалежності

Такого дійства держава досі не бачила.

У ранковому параді на честь ювілею української Незалежності взяли участь більше 3,5 тисячі військових і понад 200 одиниць потужної техніки ЗСУ. Марш уже визнано наймасштабнішим в історії держави, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

На Хрещатику зібралися тисячі глядачів. Міністр оборони об'їхав учасників параду та привітав їх зі святом. Усі військові були в новій формі, мали нову зброю та їхали на новій техніці. Бійці АТО не приховують захоплення – у 2014 році їм доводилося воювати в шортах і з поламаними автоматами. "Душа радується! Така техніка! Ми б там зразу порядок навели", - коментують побачене ветерани.

Відео Парад до 25-ї річниці незалежності України назвали наймасштабнішим в історії держави

Свято – не лише радість, а й сльози. Матері загиблих воїнів принесли на Хрещатик портрети своїх синів. "Щоб усі бачили, що вони живі, що вони серед нас. Вони так хотіли, так вірили в перемогу. Казали: ми повернемося, ми все ми все змінимо, мамо!", - каже одна з жінок.

Президент Петро Порошенко у своєму виступі згадує вояків, які загинули, але зупинили російського агресора на сході. "Він не зміг поставити Україну на коліна. За це і загинуло 2504 наших воїнів. І ми схиляємо голови", - наголосив глава держави. З його рук бойові прапори отримали новостворені підрозділи, оперативні командування та частини, які найкраще проявили себе на фронті.

Фотогалерея Під час військового параду донька Порошенка розчулилася й розплакалася (3 фото)

Генеральські погони одержав Ігор Корнійчук – відомий за позивним "Сумрак" командир оборонців Савур-могили. Президент сам іде до Героя України, бо після кількох контужень, важкого поранення, полону та місяців реабілітації він ледь ходить. Звання Героя України отримують двоє десантників, полковник Андрій Ковальчук, який звільняв Слов'янськ, Щастя та Трьохізбенку та капітан Валерій Чебінєєв. Ще учора він воював в Авдіївці, вночі приїхав у Київ і лише на параді дізнався про найвищу нагороду.

Кульмінація параду – Хрещатиком у бік Майдану Незалежності гуркотить бронетехніка. Це модернізовані танки, за ними БМП, БТР-4, броньовані машини "Дозор" тощо. Після параду вояки ще довго не можуть відпустити міністра оборони. Відчутно, що він і сам не може розстатися зі своїм військом. "Це парад нашої гідності, і я дуже задоволений якістю його проведення, задоволений тим, що хлопці, які стояли в строю, відчули, наскільки це потрібно людям. Деколи військовим треба казати "дякую", - наголосив Полторак.

Щоби сказати це саме "дякую", українці з'їхалися з багатьох країн світу. На Хрещатику були представлені, наприклад, Канада та Велика Британія. Степан та Володимир Максимовичі привезли дітей з-за океану, щоби показати їм Україну. "Ми дуже горді, що армія така велика, і бажаємо всього найкращого для України. Дуже задоволені, що мали можливість побачити святкування 25-ї річниці. Ми дуже горді нашого українського походження", - кажуть представники діаспори.

Глядачі найдовше тримають на Майдані воїнів АТО. Їх вітає президент, їм аплодують з усіх боків. Самі вояки ледь стримують сльози. Це парад, кажуть, який вони так чекали. "Він потрібен, щоб люди побачили, що ми незламні", - кажуть оборонці України. Вже сьогодні багато з них знімуть парадну форму, надягнуть захисний камуфляж і знову поїдуть на фронт – захищати Незалежність.

Кореспондент ТСН Олександр Загородний

Залиште свій коментар

Вибір редакції