"Найліберальніший шлях - якщо всі судді КСУ підуть у відставку": Зеленський про вихід із політичного колапсу

Дата публікації
Перегляди
383
Поділитись:
WhatsApp
Viber
"Найліберальніший шлях - якщо всі судді КСУ підуть у відставку": Зеленський про вихід із політичного колапсу

Фото: УНІАН

Судді, які не підтримували скандальних рішень КСУ, мають також піти у відставку, щоб мати шанс стати частиною його оновленого складу.

На думку президента Володимира Зеленського найліберальніший шлях для виходу з конституційного і державницького колапсу - якщо весь склад Конституційного суду піде у відставку. Зокрема, й ті, хто не підтримував нещодавні сканадальні рішення КСУ про антикорупційне законодавство. 

Про це він сказав в ефірі програми "Свобода слова" на ICTV. 

"Я вважаю, що щоб вийти з цього конституційного і вже державницького колапсу, в принципі, найліберальніший вихід - якщо судді бачать довіру людей, бачать реакцію президента, бачать реакцію парламентарів, бачать реакцію найголовніше суспільства і наших західних партнерів - вони мають зробити висновки і піти у відставку. Я вважаю, що це - найліберальніший шлях.

Мало того, там є судді, які не підтримували це рішення. Я вважаю, що навіть вони мають піти у відставку. Тоді в них є чесний, справедливий шанс стати суддею Конституційного суду оновленого складу. І це буде справедливо, всі це приймуть, суспільство буде підтримувати таке рішення"? - заявив Зеленський. 

Президент також відповів, що робити з нардепами, між якими існує змова не підтримувати законопроєкт про розпуск КСУ. 

"Ви знаєте, це серйозна, це не гра, але я як президент "зробив пас"... Я буду їх (депутатів - ред.) підтримувати навіть в радикальному рішенні, яке я запропонував... До речі там немає підтримки від так званих демократичних партій. тому що я впевнений, що вони хотіли собі на прапор взяти цю перемогу. Але вибори пройшли, ми повинні об'єднатися", - додав гарант. 

Наступна публікація