Наймасштабніша облава в Криму: силовики затримують активістів і підкидають "заборонену" літературу

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Затримано більше десяти кримських татар.

Російські силовики обшукують помешкання кримських татар, про це повідомляють юристи та правозахисники у соцмережах. Уже традиційно на світанку російські поліцейські вдерлися до помешкань у Сімферопольському та Білогірському районах, йдеться у ТСН.12:00.

Відомо про щонайменше 25 обшукуваних обійсть. Понад десяток затриманих повезли до Сімферополя. Це наймасштабніша облава в Криму від моменту окупації.

Офіційно ФСБ проводить обшуки у пошуках членів забороненої в Росії релігійної організації "Хізб ут-Тахрір". Насправді, як повідомляють джерела в Криму, відбувається масова зачистка учасників організації "Кримська солідарність", у яку кримські татари об'єднались задля допомоги жертвам окупаційних репресій. Найбільше окупантам допекли так звані громадські журналісти. Тобто звичайні люди, які за допомогою смартфонів оприлюднюють відео протиправних дій силовиків та окупаційної адміністрації на півострові.

"Протягом 3-х годин йдуть незрозумілі нібито слідчі заходи. Почерк один і той самий - зламані двері", - розповідає на одному з таких відео активіст.

ВідеоУ Криму проводять наймасштабніші за останні 5 років обшуки місцевих жителів  

Про це повідомляють юристи та правозахисники у соцмережах. Уже традиційно на світанку російські поліцейські вдерлися до помешкань у Сімферопольському та Білогірському районах. Відомо про щонайменше 25 обшуканих обійсть - це рекордні за масштабом дії силовиків.  

У Криму проводять наймасштабніші за останні 5 років обшуки місцевих жителів  

Адвокатів на місця так званих слідчих дій не допускають. Вони, як і родичі затриманих, не виключають, що силовики підкидають обшукуваним релігійну літературу, яка потім фігуруватиме як доказ обвинувачення.

"Почалися обшуки з коридору. Вони витягли дві книги - халіфат. Кажуть: ось - книги знайшли. Чоловік каже: там не було ніяких книг, вперше бачу", - розповідає жінка, в будинку якої влаштували обшук.

Зазвичай у такий спосіб учасників "Кримської солідарності" намагаються залякати, найбільш упертих - заарештовують та фальсифікують проти них звинувачення в екстремізмі та тероризмі. Проте сьогодні - наймасштабніша акція російських силовиків. Обушкують щонайменше 25 будинків переважно у Сімферополі та Білогорську.

"Син постукав нам у спальню і каже: хтось світить ліхтариком до мене в спальню. Відразу наділи наручники, він не чинив спротиву. Забрали мій телефон, чоловіка телефон, два планшети", – розповіла дружина затриманого Рустема Шейхалієва.

Коли таке відбувається, довкола будинків завжди збираються сусіди. У мікрорайоні Кам'янка у Сімферополі силовики затримали двох людей, які прийшли підтримати співвітчизників. Цьому передувала бійка між силовиками та мешканцями Кам'янки.

За інформацією української омбудсвумен Людмили Денісової, громадські активісти, яких сьогодні зачищає ФСБ, займались також правозахисною діяльністю. Зокрема, возили передачі та відвідували політв'язнів в Криму і Ростові-на-Дону.

ЯК понятих силовики залучили 60 студентів місцевого технікуму, повідомляє журналіст "Радіо Свообода" Антон Наумлюк. З Криму також повідомляють, що у всіх будинках, де обшуки вже завершились, їхні господарів затримали. Зараз затриманих 12 осіб, але, вочевидь, їх ставатиме більше.

Кореспондент ТСН Марія Васильєва

Залиште свій коментар

Вибір редакції