Наймасштабніші аварії на шахтах за роки незалежної України

Дата публікації
Перегляди
6346
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наймасштабніші аварії на шахтах за роки незалежної України

Фото: ТСН.ua

За останніх 25 незалежних років Україна втратила близько чотирьох тисяч гірників.

Сьогодні, 2 березня, у Львівській області на шахті "Степова" стався вибух. На момент обвалу на шахті працювало 172 гірники, на аварійній ділянці 34 гірники, з яких десятеро загинули та ще шестеро гірників з травмами було піднято на поверхню. 

Аварія на шахті Львівщини стала приводом знову говорити про небезпечність вугледобувних підприємств в Україні. Більшість з українських шахт наразі перебувають у приватній власності, що унеможливлює контроль над ними та можливе закриття. На більшості підприємств роками не проводили необхідні ремонти, а гірники досі працюють зі старим обладнанням – саме це стає причинами нових обвалів та загибелі людей.

Варто зазначити, що за інформацією незалежного експертного Центру рятувальників у США, в незалежній Україні відбулося близько тисячі підземних пожеж та понад 60 вибухів, а загинуло близько чотирьох тисяч гірників.

За даними Держнаглядохоронпраці, видобуток вугілля на шахтах проводиться за вкрай важких гірничо-геологічних і температурних умов, за яких не працюють в жодній країні світу. Середня глибина розробки вугілля вже досягла 900 м. Тим часом, за останні 25 років реконструйовано лише вісім шахт.

Загалом в Україні налічується близько 150 шахт, з яких 75% належать до 1-ї категорії з підвищеною небезпекою вибуху метану і 35% – до небезпечних за вибухами вугільного пилу.

ТСН.ua склав перелік найнебезпечніших шахт, які забрали багато людських життів за часи незалежної України.

9 червня 1992 року. Шахта "Суходільська-Східна" (63 загиблих)

На шахті стався вибух метану і загинуло 63 людини, ще 37 отримали поранення. Ця шахта вважається однією з найбільш небезпечних у донецькому вугільному басейні.

На підприємстві "Краснодонвугілля" стався вибух пило-повітряної суміші, займання почалося від іскріння у високовольтному кабелі.

Фото: УНІАН

4 квітня 1998 року. Шахта Скочинського (63 загиблих)

Саме ця шахта вважається другою за кількістю жертв та є однією з найглибших вугільних шахт світу.

На підприємстві "Донвугілля" (м. Донецьк) стався вибух метано-повітряної суміші і обвал породи. Займання метану почалося в вугільному бункері від іскріння в коробці вводів електродвигуна стрічкового конвеєра і призвело до вибуху вугільного пилу, що поширився по виробках виїмкових дільниць двох рядів. Загинули 63 гірники та 51 людина зазнала поранень.

Тоді було звільнено майже весь керівний склад підприємства: директора шахти, головного інженера, головного енергетика, заступника директора з ОП та двох начальників ділянок.

24 травня 1999 року. Шахта імені Засядька (50 загиблих)

За кількістю жертв серед гірників найбільш небезпечною вугільною шахтою в Україні й досі є шахта імені Засядька, що у Донецьку.

Того дня загинуло 50 гірників, ще 49 постраждали. У Донецьку стався вибух метану в результаті закорочення в двигуні електровоза.

Через недотримання норм її декілька разів хотіли закрити, проте вона і досі працює, проте вже на окупованій території.

11 березня 2000 року. Шахта ім. Баракова (80 загиблих)

Це була єдина аварія на цій шахті, проте масштабна. 80 шахтарів загинули, семеро постраждали. Причиною стали численні порушення техніки безпеки. Варто зазначити, що за місяць до катастрофи держкомісія виявила понад 2 тисячі порушень в роботі шахти, проте її так і не закрили.

За допущену аварію було звільнено все керівництво та відкрито кримінальне провадження щодо головного інженера, головного механіка і начальника конвеєрного транспорту. У результаті начальник ділянки і головний механік були засуджені на 5 років, головний інженер на 3,5 року, гірничий майстер отримав 4 роки умовно, а директор шахти 5 років умовно.

19 серпня 2001 року. Шахта імені Засядька (55 загиблих)

Через вибух метано-повітряної суміші загинули 55 шахтарів та 33 постраждали.

Фото: УНІАН

7 липня 2002 року. Шахта "Україна" (35 загиблих)

Шахта "Україна" вважається однією з найбільш небезпечних у країні. У 2002 році на ній виникла пожежа і гірників накрило димом. Спеціальні дихальні апарати не допомогли, 35 гірників загинули, 29 отримали поранення. Це найбільша пожежа в шахті, яка не була викликана метаном і не призвела до вибухів.

20 липня 2004 року. Шахта "Краснолиманська" (37 загиблих)

Краснолиманська шахта забрала життя 37 гірників через вибух копального газу. Саме це підприємство визнавалося одним із найбільш успішних та з найбільшим вугільним виробітком в Україні.

Фото: УНІАН

1-2 грудня 2007 року. Шахта імені Засядька (106 загиблих)

Найбільша аварія сталася на початку грудня 2007 року, коли в одному з пластів вибухнула повітряно-метанова суміш. Тоді загинув одразу 101 гірник. Наступного місяця там само загинуло ще 6 рятувальників. До цього, ще під час двох аварій гинуло по 50-55 шахтарів одразу. Незважаючи на смертельну статистику, її не збираються закривати.

29 липня 2011 року. Шахта "Суходільська-Східна" (28 загиблих)

На підприємстві "Краснодонвугілля" у місті Суходільськ стався вибух метано-повітряної суміші з подальшим вибухом пилоповітряної суміші. Внаслідок потужного вибуху загинуло 28 гірників.

4 березня 2015 року. Шахта імені Засядька (34 загиблих)

Внаслідок вибуху метану загинули 34 людини. Через вибух частина важливих шляхів шахти Засядька обвалилася. Під землею на глибині 1200 метрів перебували 50 людей. Було пошкоджено дві прохідні ділянки і одну ділянку для видобутку вугілля.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Аваріі та ДТП
Дата публікації
Перегляди
6346
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація