Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Найвища творча відзнака. Комітет Шевченківської премії визначив цьогорічних лауреатів

Категорія "Театр" залишилася без переможця.

Члени комітету Національної премії імені Тараса Шевченка визначили переможців 2018 року.

Про це повідомив член Шевченківського комітету Ростислав Семків, передає "112 Україна".

Лауреатом премії з літератури стала письменниця, поетеса і художниця Емма Андієвська за книги "Міста-валети", "Бездзигарний час", "Шухлядні краєвиди", "Маратонський біг" і "Щодення: перископи". Андієвська є автором 29 поетичних збірок, п'яти книжок короткої прози, трьох романів та понад 9 тис. картин. Живе і працює в Мюнхені та Нью-Йорку.

Лауреатом з публіцистики став Сергій Плохій за книгу "Брама Європи". Він українсько-канадсько-американський історик, професор української історії і директор Українського наукового інституту в Гарварді.

Лауреатом премії з музичного мистецтва стала Вікторія Польова за хорову симфонію на канонічні тексти "Світлі співи" в 15 частинах для солістів та мішаного хору а сарреllа. Вона композитор, член Національної спілки композиторів України.

Лауреат у номінації "Візуальні мистецтва" - Павло Маков - художник, член Королівського товариства живописців та графіків Великобританії, член-кореспондент Академії мистецтв України.

Лауреатами премії з кіномистецтва стали Володимир Тихий, Ярослав Пілунський, Сергій Стеценко, Юрій Грузинів за цикл історико-документальних фільмів, присвячених Революції гідності. Ці режисери і оператори є представниками творчого об'єднання "Вавилон'13".

У категорії "Театр" переможця не визначили.

Список лауреатів передали на підпис президенту України.

Нагадаємо, Національна премія імені Тараса Шевченка — найвища в Україні творча відзнака за вагомий внесок у розвиток культури і мистецтва. Заснована 1961 року для нагородження за найвидатніші твори літератури, мистецтва, публіцистики та журналістики.

Залиште свій коментар

Вибір редакції